Warsztat samochodowy – znaczenie lokalizacji

Przy planowaniu otwarcia warsztatu samochodowego wiele osób nie zwraca znacznej uwagi do lokalizacji, w której będzie się on znajdował. Jest to poważny błąd, ponieważ tracimy wielu potencjalnych klientów. Nie każdy jest w stanie odstawić swój samochód do warsztatu oddalonego o kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Poza tym warsztat może też stracić wielu potencjalnych klientów jeżeli będzie się on znajdował w miejscu z słabo połączonym transportem miejskim. Sam dojazd do warsztatu również jest bardzo istotnym czynnikiem. Jeżeli będzie położony w przemysłowej części miasta, gdzie drogi lokalne są oznaczone w skomplikowany sposób, wiele osób może zrezygnować z usług takiego warsztatu. W przypadku gdy planujemy obsługę pojazdów transportowych czy różnego rodzaju maszyn, łatwy dojazd do warsztatu będzie również dodatkowym atutem. Dodatkowo warto zadbać o to aby w okolicy, w której będzie znajdował się warsztat, był duży ruch samochodowy. To sprawi, że baza potencjalnych klientów bardzo się zwiększy.

Wybór lokalizacji i nieruchomości – czym się kierować

Wybierając nieruchomość pod warsztat samochodowy najważniejszym czynnikiem jest to jakie pojazdy będzie on obsługiwał. Jeżeli planujemy naprawiać samochody osobowe, może być to nawet przydomowy garaż, który przy niewielkim nakładzie pieniędzy można dostosować do prowadzenia usługi. Jeżeli planujemy dodatkowe usługi, takie jak na przykład wulkanizacja, to sprawa się nieco komplikuje, gdyż będziemy potrzebowali miejsca na dodatkowe maszyny. Co za tym idzie sama powierzchnia warsztatu też musi być większa. Warto też pamiętać o tym, aby mieć dostępne miejsca postojowe dla przynajmniej kilku samochodów. Czy to naprawionych i oczekujących na odbiór, czy też tych czekających na serwis. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku gdy chcemy obsługiwać naprawę dużych pojazdów takich jak ciężarówki czy samochody dostawcze. Tu będzie potrzebna spora przestrzeń. Najlepszymi nieruchomościami pod taką działalność będą magazyny czy różnego rodzaju hale. Istotne, aby wjazd do budynku był możliwy dla tak dużych pojazdów.

Przy wyborze lokalizacji istotnymi czynnikami są dojazd do warsztatu, dostępność komunikacji miejskiej w okolicy oraz odległość od tras gdzie panuje duży ruch samochodowy. Sam dojazd powinien nie sprawiać problemów czy to logistycznych w przypadku dużych pojazdów, czy nawigacyjnych dla osób nie znających okolicy. Komunikacja miejska będzie istotnym czynnikiem w przypadku prowadzenia warsztatu przeznaczonego dla aut osobowych. Bowiem po przyjechaniu do warsztatu, kierowca będzie zmuszony wracać właśnie autobusem lub pociągiem. Dodatkowo duży ruch w okolicy warsztatu generuje dodatkowych klientów.

 

Author: dach-komplex.pl