Jakie są zalety ocieplania poddaszy pianą PUR?

Decyzja o ociepleniu poddasza jest koniecznością, jeśli chcesz cieszyć się wysokim komfortem życia w domu. Wybór metody termoizolacji należy do jednej z najważniejszych decyzji w kwestii ocieplenia. Jaki materiał izolacyjny sprawdzi się najlepiej do ocieplenia poddasza?

Ocieplanie poddaszy pianą PUR – główne zalety

Dlaczego ocieplanie poddaszy jest tak ważne podczas termomodernizacji domu? Największą korzyścią izolacji pianą PUR jest oczywiście utrzymanie ciepła w domu. Przez nieodpowiednio ocieplony dach uciekać może mnóstwo ciepła, które zatrzymasz wewnątrz domu, decydując się na izolację pianą. Izolacje natryskowe eliminują mostki termiczne, wypełniając wszelkie szczeliny i zachowując ciągłość ocieplenia.

Jakie są zalety ocieplania poddasza pianką PUR? Jedną z nich niewątpliwie jest szybkość aplikacji – doświadczeni pracownicy mogą ocieplić całe poddasze w zaledwie kilka godzin. Pianka PUR jest uniwersalna – doskonale nadaje się na każdą powierzchnię, zarówno w domach nowych, jak i tych starszych. Ponadto jest bezpieczna dla alergików – nie wydziela zapachu i pyłów. Tworzy obojętne dla gryzoni i owadów środowisko, a także chroni przed powstawaniem grzybów i pleśni.

Izolacje natryskowe na poddaszu

Ocieplanie poddaszy to dla doświadczonego fachowca proste i szybkie do wykonania zadanie. Piana rozpylana jest za pomocą specjalistycznego sprzętu, który równomiernie rozprowadza materiał termoizolacyjny na powierzchnię. Po aplikacji piana rozpręża się, wypełniając nawet najmniejsze szczeliny. Po wyschnięciu tworzy skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła na długie lata.

Przed rozpoczęciem prac, zadbaj o dokładne wysuszenie powierzchni dachu, zwłaszcza jeśli poddasze i dach wykonane są z drewna. Odpowiednią barierę ochronną i termoizolacyjną zapewni właśnie pianka PUR. A wilgoć? Czy produkt może być aplikowany w warunkach wysokiej wilgotności? Jeśli wilgotność drewna wynosi ponad 12%, prace należy przełożyć do momentu jego wysuszenia bądź ekipa natryskująca może skorzystać z nagrzewnic i pochłaniaczy wilgoci co przyśpieszy proces osuszania powierzchni które będzie izolować pianą PUR.

Zanim pracownik rozpocznie aplikację piany, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni. Materiał termoizolacyjny jest trudny do usunięcia, dlatego warto osłonić stolarkę okienną i inne elementy, które znajdują się w otoczeniu. Unikniesz późniejszego sprząta nia, które może zakończyć się niepowodzeniem.

Jaką piankę użyć do ocieplania poddasza?

W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi się właśnie pianka PUR, a wilgoć nie będzie żadnym problemem – w połączeniu z zastosowaniem folii paroizolacyjnej, membrany wstępnego krycia czy też wentylacji z rekuperacją, stworzy oddychającą, trwałą i wytrzymałą przegrodę, zapobiegającą gromadzeniu się wilgoci. Do ocieplania poddaszy najlepiej sprawdza się pianka otwartokomórkowa, np. Purios FR.

Natrysk pianką otwartokomórkową to także możliwość wyciszenia poszczególnych pomieszczeń, w tym poddasza, co sprawdza się w momencie, gdy pragniesz odpocząć w ciszy. Piana PUR stanowi barierę akustyczną, która minimalizuje hałas muzyki, telewizora, a także dźwięków deszczu czy samochodu.

Ocieplenie poddasza pianą otwartokomórkową to gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie – możesz zaoszczędzić aż do 50% poprzednich kosztów. Odpowiednia izolacja przydaje się także w porze letniej – utrzymuje komfortową temperaturę wewnątrz domu i blokuje napływ gorących mas powietrza. To rozwiązanie, które przynosi korzyści o każdej porze roku.

Author: dach-komplex.pl