Jaką płytę laminowaną wybrać?

Płyta laminowana jaką wybrać? Na rynku istnieje wiele rodzajów płyt drewnopodobnych i płyt laminowanych, które możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Materiał ten sprawdza się zwłaszcza jako surowiec do wyrobu mebli na wymiar. Laminowane fronty szafek cechuje trwałość, odporność na wilgoć czy wnikanie tłuszczu. Jaką płytę laminowaną wybrać i na co zwrócić uwagę? Oto kilka podpowiedzi.

Laminowane płyty: pilśniowe czy wiórowe?

Płyty drewnopodobne mogą być pilśniowe lub wiórowe. Najtańsze i najmniej trwałe są płyty wiórowe, które pokryte warstwą laminatu, stają się bardziej odporne na przenikanie wilgoci i deformacje. Laminowane płyty wiórowe służą najczęściej do produkcji mebli wewnętrznych, przeznaczonych do aranżacji pomieszczeń o stosunkowo niskiej wilgotności, nieprzekraczającej 60%, takich jak: salon, sypialnia czy garderoba.

Do wyposażenia i zabudowy kuchni lub łazienki – pomieszczeń, w których unoszą się zwykle duże ilości cząstek pary wodnej, najlepiej posłuży pilśniowa płyta laminowana meblowa. Jest ona bardzo wytrzymała i nie zmienia swojej struktury pod wpływem oddziaływania wilgoci. Pilśniowa, wzmocniona płyta MDF laminowana to materiał, który służy wiele lat, zachowując elegancki wygląd.

Jaką płytę laminowaną wybrać? Płyty jednolite i imitacje drewna

Z bogatych wzorników producentów możesz obecnie wybrać płyty laminowane w różnorodnej kolorystyce. Swoje wnętrza bez trudu urządzisz w dowolnym stylu. Zastosuj jednolitą kolorystykę frontów i płytę laminowaną w kolorze białym, czarnym lub beżowym, jeśli chcesz uzyskać nowoczesną przestrzeń w klimacie glamour, minimalistycznym.

Chcesz mieć meble w stylu klasycznym, industrialnym, rustykalnym lub vintage? W swoich projektach wykorzystaj innowacyjne płyty laminowane w kolorystyce naturalnego drewna. Stawiaj na płyty z widocznym usłojeniem i naturalnymi detalami, przypominającymi sęki, a także podłużne lub poprzeczne pęknięcia. Laminowane płyty meblowe, imitujące drewno, doskonale nadają się do wyrobu mebli salonowych, sypialnianych i łazienkowych.

Author: dach-komplex.pl