Dlaczego warto zainstalować monitoring na podwórku?

Monitoring zewnętrzny domu to sprawdzony sposób ochrony mienia, a tym samym gwarancja poczucia bezpieczeństwa. Kamery zainstalowane na podwórku skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei, dlatego nie bez powodu monitoring w mieście Warszawa to coraz popularniejsze rozwiązanie, po które sięgają właściciele domów jednorodzinnych. Przed zakupem kamer, warto zastanowić się, w których miejscach posesji najlepiej zainstalować urządzenia. Zakres monitoringu zewnętrznego powinien obejmować wszystkie wejścia, w tym okna.

Strategiczne punkty wokół domu, które warto monitorować

Brama, podjazd, wejście i brama garażowa to strategiczne miejsca, na które warto mieć podgląd. Równie ważnymi punktami są drogi na podwórku, po których złodzieje najprawdopodobniej mogliby przemieszczać się w celu wtargnięcia do domu. Planując rozmieszczenie kamer, należy wziąć pod uwagę wielkość podwórka i oświetlenie. Urządzenia należy wybrać spośród najlepszej jakości modeli, które mogą pracować w zmiennych warunkach atmosferycznych. Kamery muszą być odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak mróz, śnieg, wiatr, deszcz, promieniowanie słoneczne, jak również uszkodzenia mechaniczne.

Skuteczny monitoring podwórka

Najlepszym rozwiązaniem jest realizacja monitoringu bazującego na kamerach IP o wysokiej rozdzielczości lub kamerach analogowych. Mowa tu o rozdzielczości wynoszącej co najmniej 1920 x 1080, umożliwiającej skuteczne rozpoznawanie osób i prawidłowe odwzorowywanie kształtów przedmiotów. Warto pamiętać, że wysoka rozdzielczość jest niezbędna przy cyfrowym powiększaniu obrazów. Monitorując dużą powierzchnię, którą jest podwórko, warto wybrać kamery o szerokim kącie widzenia. Równie dobrym pomysłem są kamery z regulowanym obiektywem o zmiennej ogniskowej, które zapewniają możliwość dostosowania kąta widzenia kamery do obserwowanego obszaru. Najwyższej jakości urządzenia to obecnie modele wykrywające zmianę sceny, zasłonięcie kamery czy zanik sygnału wideo.

Author: dach-komplex.pl