Kraina jezior

Każdemu, kto mieszka w Polsce, na słowo jezioro od razu do głowy przychodzi pewna kraina geograficzna. Chodzi oczywiście o mazury. Sama kraina zlokalizowana jest w województwie warmińsko – mazurskim. Wielu osobom kojarzy się ona z wakacjami oraz letnim wypoczynkiem w formie kąpieli w jeziorach czy też żeglugi. Jenak coraz większą popularnością cieszą się też nieruchomości położone w okolicach jezior. Wiele osób która kupuje takie domy i traktuje je jako wypoczynkowe czy też letniskowe. Ceny działek budowlanych nad jeziorem zaczynają się od 200.000 tysięcy złotych za 1000 metrów. To sprawia, że rośnie popularność takich inwestycji.

Mazury – kraina biznesu

Jakie są możliwości biznesowe tej krainy? Otóż wiele osób zapewne myśli o biznesach sezonowych, takich jak wypożyczalnie sprzętu żeglarskiego, hotele czy bary na jeziorami. Jednak na mazurach można zarabiać przez cały rok. Zimą, ludzie przyjeżdżają tu podziwiać ośnieżone lasy i zamarznięte jeziora. Część ludzi spędza tu święta bożego narodzenia oraz sylwestra. Dobrą inwestycją są tutaj bowiem nieruchomości pod wynajem. Czy to mieszkania w dużych miastach, czy też domy nad jeziorami lub w środku lasu. Dobrym pomysłem jest też otwarcie restauracji, która będzie funkcjonować przez cały rok, w lecie zarabiając na turystach, w zimie utrzymywać się z lokalnych mieszkańców. Lokal taki, może się specjalizować w kuchni lokalnej oraz podawać potrawy ze świeżych ryb. Jeżeli ktoś myśli o poważniejszej inwestycji, może spróbować swoich sił w branży meblarskiej. Duże miasta i dostępność surowca, jakim jest drewno, z pobliskich lasów, stwarza idealne warunki do założenia wytwórni mebli. Fakt, że Polska jest jednym z największych producentów mebli w Europie, a nasze wyroby są cenione na całym świecie, z pewnością pomoże w prowadzeniu takiego biznesu. Dobrym interesem jest też hodowla ryb, gdyż w dobie rosnących tendencji do wegetarianizmu, zapotrzebowanie na mięso ryb stale wzrasta. Jak widać, mazury stwarzają świetne warunki pod różnego rodzaju opłacalne inwestycje.

Ceny nieruchomości w większych miastach

Jeżeli już zdecydujemy się na prowadzenie biznesu na terenie mazur, warto też pomyśleć o kupnie domu lub mieszkania.

Ceny domów jednorodzinnych na peryferiach miast, zaczynają się od 350.000 tysięcy złotych, natomiast ceny mieszkań, w zależności od lokalizacji, zaczynają się już od 60.000 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że są to mieszkania trzy pokojowe. Jak widać można zdobyć dodatkową gotówkę na prowadzenie biznesu, w momencie gdy sprzedamy naszą własność w większym mieście.

 

Author: dach-komplex.pl