Jak odnowić swoje lokum, bez nadmiernego stresu?

Chciałbyś wyremontować mieszkanie, ale nie masz dużych możliwości finansowych? Teraz na rynku znajdziesz mnóstwo firm, które za niewielkie pieniądze pomogą Ci w remoncie Twojego mieszkania.

Każdy mężczyzna marzy o idealnie wyremontowanym mieszkaniu dla swojej rodziny. Częstym problemem bywa strona finansowa tego przedsięwzięcia. Nie dość, że musimy kupić odpowiednie materiały, to jeszcze trzeba zapłacić ekipie remontowej. Teraz naprzeciw wychodzi nam cały szereg małych ekip remontowych, które z pewnością nie wystawią nam rachunku na grube tysiące. A zatem ile kosztuje remont mieszkania?

Najczęściej remontowanym pomieszczeniem w domu jest kuchnia, czyli serce domu. To przy kuchennym stole spędzamy najwięcej czasu. Kojarzy nam się z czasami dzieciństwa i przesiadywaniem u ukochanej Babci, która podsuwała nam tam smakołyki. Dlatego do remontu kuchni podchodzimy najczęściej i chcemy alby był wykonany najlepiej. Kuchenne sprzęty i szafki często i szybko się zużywają, jest tak przez ciągłą eksploatację. Zakup nowych szafek i blatów jest to wydatek ok. 2, 5-4, 5 tys. Zależności od wybranych przez nas opcji oraz oczywiście wielkości kuchni. Często w ostatnim czasie młode gospodynie domowe chcą wykonywane meble kuchenne na zamówienie, co oczywiście zwiększa cenę końcową mebla. Plusem jest to, że mamy możliwość wyboru drewna, z którego ma być wykonana szafka oraz wszystkich innych szczegółów jakim jest kolor i uchwyty. W sklepach meblowych mamy do wyboru gotowy produkt z różnymi opcjami kolorystycznymi i wymianą detali. Jest to równie dobra opcja, więc należy się dobrze zastanowić na jaką opcję się zdecydować. Blaty kuchenne to też ciężki wybór, drewniane czy marmurowe. No cóż teraz mamy tak wielki wachlarz możliwości, że nic tylko wybierać.

Wybór mebli czy blatów to tylko czysto, estetyczny i funkcjonalny wybór, głównym pochłaniaczem naszych oszczędności stanowią płytki, malowanie ścian i wymiana podłogi jeżeli jest to potrzebne. W tych ważnych decyzjach pomoże nam specjalista. A co ze sprzętami typu kuchenka, piekarnik, mikrofalówka? Oczywiście o tym też należy pomyśleć. W zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych w sklepach możemy znaleźć AGD w różnym przedziale cenowym. Od kuchenki gazowej za niecałe 800 zł do kuchenek elektrycznych za ponad 2000 tysiące, więc jest w czym wybierać.

Jeżeli jesteś mężczyzną zastanawiającym się ile kosztuje remont mieszkania są to widełki o dość sporej rozpiętości, zależności są tak naprawdę wszędzie, wszystko zależy od rozległości remontu, pomieszczenia, wyboru surowców, artykułów i czy remont przejdzie gładko bez żadnych dużych problemów, czy wyskoczy nagły problem, która pochłonie duże pieniądze. Najlepszym sposobem na zaplanowanie remontu jest dokładne rozpisanie planu działania i zakresu, wtedy możemy mniej więcej ocenić ile będziemy potrzebować pieniędzy. Uwaga ! Musisz liczyć się z budżetem na nieplanowane wydatki np. pęknięcie rury czy spraw związanych z elektryką. Z zapasem pieniędzy na niespodziewane wydatki i planem działania możesz spokojnie podejmować się remontu, co każdy mężczyzna powinien wiedzieć.

 

Author: dach-komplex.pl