Miasto możliwości

Duże miasta zawsze przyciągały ludzi, którzy chcieli się rozwijać. Czy to swoją karierę zawodową, czy zdobywać wiedzę i edukować się. Co za tym idzie mieszkania w metropoliach zawsze mają większą wartość od mieszkań położonych na peryferiach. Dużą część nieruchomości stanowią te przeznaczone na wynajem. Wiąże się to z tym, że ludzie migrują i zapotrzebowanie na lokale własnościowe jest zdecydowanie niższe niż na lokale dostępne na wynajem. Poza tym sam wynajem jest bardzo opłacalnym zajęciem, które wiąże się z niskim nakładem pracy. Naszym zadaniem jest zadbanie o właściwy standard mieszkania oraz znalezienie najemcy. Jak kształtuje się sytuacja lokalowa w dużych miastach można zaobserwować na przykładzie Wrocławia, który jest szybko rozwijającą się metropolią.

Wrocław – sytuacja lokalowa

Rynek nieruchomości we Wrocławiu dynamicznie się rozwija. To za sprawą wielu inwestycji deweloperskich oraz zainteresowania inwestorów. Ci drudzy wykupują mieszkania właśnie z myślą o ich przyszłym wynajmowaniu. Bowiem stopa zwrotu z takiej inwestycji jest naprawdę duża. Mieszkanie o wartości 500.000 złotych może zacząć przynosić zyski już po siedmiu latach. Poza tym co miesiąc zasilają konto inwestora o nowe środki. Nie trudno przeliczyć miesięczne wpływy, kiedy mamy wynajętych sześć mieszkań za 2500 tysiąca złotych miesięcznie. Odliczając koszta czynszu zostaje nam między 1600 – 1800 tysiące złotych czystego dochodu po opodatkowaniu, co razy sześć daje wynik rzędu 9600 – 10800 złotych miesięcznie. Jako miasto rozwijające się, Wrocław przyciąga rocznie wielu pracowników oraz studentów. Dużą część z nowo przybyłych mieszkańców miasta stanowią imigranci z innych państw. Ta kategoria potencjalnych najemców jest szczególnie interesująca, bowiem osoby takie są skłonne wynajmować mieszkania tańsze i w nieco gorszym standardzie niż lokale nowo wybudowane.

Nowe mieszkanie we Wrocławiu można kupić już od 150.000 tysięcy złotych. Co prawda są to mieszkania położone na peryferiach, jednak ich wynajem również nie powinien stanowić problemu. Natomiast nieruchomości zlokalizowane bliżej centrum można nabyć już od 400.000 tysięcy złotych. Są to małe mieszkania, tak zwane kawalerki, lecz to właśnie takie mieszkania cieszą się największą popularnością wśród osób poszukujących lokalu do wynajęcia. Przeciętna długość czasu, przez który jedna osoba zajmuje wynajmowany lokal, są dwa lata.
To wszystko sprawia, że rynek lokali na wynajem we Wrocławiu, dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie zwiększają się też przeciętne, miesięczne stawki za wynajem.

 

Author: dach-komplex.pl