Klasyfikacja drzwi ppoż

Drzwi przeciwpożarowe rozdzielamy nie tylko na to z czego są wykonane, ale istnieją inne równie ważne jak nie ważniejsze aspekty.
Głównie podczas klasyfikacji drzwi ppoż liczy się ich odporność na ogień i dymoszczelność. Klasę drzwi potwierdza certyfikat wydawany przez Instytut Techniki Budowlanej. Istnieją oznaczenia w formie liter i cyfr, które informują o klasie drzwi ppoż. Literą I oznaczona jest izolacyjność ogniowa, litera W – dopuszczalne natężenie promieniowania, a litera E – szczelność ogniowa. Po litrach w oznaczeniu zawsze znajduje się również liczba, która mówi o tym jak długo drzwi przeciwpożarowe wytrzymają działanie ognia np. ei90, gdzie 90 oznacza 90 min.

Mieszkanie i dom – drzwi wejściowe

Montując drzwi przeciwpożarowe powinniśmy również zastosować się do zaleceń, które mówią między innymi o tym gdzie najlepiej w prywatnym domu zamontować drzwi, a mianowicie między mieszkaniem, a garażem lub kotłownią.
Warto wiedzieć, że drzwi ppoż wcale nie muszą odstraszać swoim widokiem, a wręcz przeciwnie, gdyż obecnie na rynku znajduje się wielu producentów, którzy dbają zarówno o jakość jak i charakter wizualny drzwi.

Author: dach-komplex.pl