Do czego mogą się przydać pręty gwintowane?

Norma DIN, taka jak pręt gwintowany Din 975, jest stosowana, jeśli nie ma normy ISO. Ten pręt jest dostępny w różnych długościach i jest gwintowany w spiralny wzór. Zazwyczaj długość pręta gwintowanego Din 975 z gwintem metrycznym wynosi 1 metr. Długość tych prętów jest gwintowana. Służą do spinania lub łączenia ze sobą dwóch tkanin. Gwintowane wały śrub lub śrub są porównywalne z tymi prętami gwintowanymi metrycznymi Din 975. Podczas użytkowania gwint rozciąga się do samego końca i powoduje obrót. W porównaniu do konwencjonalnych śrub i wkrętów, gwintowane wałki tych śrub są dłuższe. To, czy pręt ma prawą, czy lewą główkę, określa kierunek gwintu. W przeciwieństwie do innych śrub lub śrub, które mają łeb, śruby te są znane jako pręty gwintowane lub ATR. Te pręty z gwintem pręty czerwone, pręty z gwintem ciągłym, a nawet pręty z pełnym gwintem to inne nazwy dla din 975. Pręty te mogą wytrzymać wysoki poziom nacisku i naprężenia i są często używane jako mocowania systemu nośnego. Norma prętów gwintowanych dla DIN 975 jest dobrze znana. Pręty te służą do mocowania lub łączenia dwóch materiałów. Są one zwykle używane w betonie, metalu i drewnie do budowy tymczasowej lub stałej podstawy.

DIN 975

Pręty gwintowane DIN 975 to pręty lub pręty gwintowany nagwintowane wzdłuż ich długości. Pręt gwintowany jest zwykle produkowany ze stali walcowanej na zimno. Gwinty walcowane oferują większą wytrzymałość, jednolitą dokładność i wyższy stopień wykończenia powierzchni niż gwinty wycinane maszynowo, a ponadto są niższe koszty. Pręt gwintowany może być używany ze standardowymi nakrętkami i podkładkami i może być używany w standardowych długościach magazyn -owych lub przycięty przez klienta do wymaganej długości.

Zastosowania prętów gwintowanych DIN 975

Wszystkie pręty gwintowane są używane w wielu różnych zastosowaniach konstrukcyjnych. Pręty można montować w istniejących płytach betonowych i stosować jako kotwy epoksydowe. Krótkie kołki można łączyć z innym łącznikiem, aby przedłużyć jego długość. Wszystkie pręty gwintowane mogą być również używane jako szybka alternatywa dla prętów kotwiących, stosowanych do połączeń kołnierzowych rur oraz jako podwójne śruby zbrojeniowe w przemyśle linii słupowych. Istnieje wiele innych zastosowań konstrukcyjnych, w których używane są wszystkie pręty gwintowane lub kołki gwintowane. Pręty gwintowane są szeroko stosowane w armaturze HVAC, montażu sufitowym, armaturze klimatyzacyjnej i armaturze słonecznej itp.

DIN 975 Pręty gwintowane Powłoki / Wykończenie

Wszystkie pręty gwintowane są powszechnie dostępne ze stali zwykłej, ocynkowanej ogniowo, żółtego cynku i ocynkowanej. Gładkie wykończenie wszystkich prętów gwintowanych jest często określane jako „czarne” i jest to surowa, niepowlekana stal. Pręty gwintowane, które będą wystawione na działanie elementów zewnętrznych, mogą wymagać cynkowania ogniowego, aby zapobiec korozji. Cynkowanie może być również stosowane jako powłoka odporna na korozję, chociaż powłoka cynkowana ogniowo zapewni większą odporność na korozję. Cynkowanie jest powszechnie stosowane ze względów estetycznych, ponieważ może być powlekane w wielu kolorach i zapewnia jednolitą i błyszczącą powłokę. Dla innych rodzajów powłok zgodnie z wymaganiami klienta.

Author: dach-komplex.pl