Narożnik z funkcją spania, jako element sypialni

Częstą sytuacją w nowych mieszkaniach, jest brak miejsca na wydzielenie oddzielnego pokoju, który zostałby przeznaczony na sypialnię. W mieszkaniach typu kawalerka lub takich, gdzie mieszka duża rodzina i meble wypoczynkowe są miejscem spania, decyzja jakie narożniki brać pod uwagę jest wyjątkowo trudna. Mebel taki musi być łatwy, lekki i bardzo intuicyjny przy rozkładaniu go wieczorem do spania. Codzienne podnoszenie i odstawianie poszczególnych elementów, które są nieporęczne lub zbyt ciężkie, to koszmar każdego, kto tego miał okazję doświadczyć. Pojemne kufry na pościel to podstawa.

 

Przechowywanie pościeli w innym miejscu niż łóżko jest kłopotliwe i niepraktyczne. Kolor i materiał, choć wydają się jedynie elementem estetycznym, dopełniającym całości wykończenia wnętrza w odpowiednik stylu, pełnią w tej sytuacji wyjątkowo ważną rolę. Obicie musi być wykonane w wysokiej jakości. Musi być odporne na wycieranie, wzmożone użytkowanie każdego dnia i częste czyszczenie. Sprzątanie, gdy narożniki wykonane są z materiały trudnego w oczyszczaniu, to prawdziwa zmora. Miękkość lub twardość, dopasowana musi być zarówna do wygodnego, ergonomicznego siedzenia, jak i zarówno do wygodnego spania. Powierzchnia po rozłożeniu nie może być nierówna i potęgować bólu pleców i kręgosłupa. W przeciwnym razie zamiast porządnego snu i odpoczynku, zapewnimy sobie uciążliwe dolegliwości i jeszcze większe zmęczenie.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że narożniki z funkcją spania, często służą nam w trakcie dnia, dobrze jest gdy są mobilne, łatwe do odstawiania lub przesuwania w nieco inne miejsce i lekkie. Odpowiednia stabilność z kolei, zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie upragnionego odpoczynku, dlatego warto przemyśleć kwestię braku lub jednak posiadania nóżek. Dodatkowe elementy, takie jak zagłówki, podłokietniki czy ozdobne poduchy zależą już indywidualnie od naszego gustu i stylu w jakim aranżujemy całe nasze wnętrze. Po dobrze przemyślanym i udanym wyborze, mamy gwarancję zadowolenia na długie lata użytkowania.

 

Author: dach-komplex.pl