Wiertarko wkrętarka – wszechstronne urządzenie dla wszystkich

W domach warto mieć narzędzia akumulatorowe, które pomocne będą w wykonywaniu wielu prac remontowych, naprawczych. Wśród takich topowych propozycji można znaleźć wiertarko wkrętarki, które często można znaleźć w rękach majsterkowiczów. Można je wykorzystać w wielu sytuacjach, dlatego określa się je mianem narzędzi uniwersalnych.

Wiertarko wkrętarka do wiercenia otworów

Solidna wiertarko wkrętarka akumulatorowa może zostać wykorzystana do wiercenia otworów. Ich wielkość może być różna z tego względu, że do dyspozycji są określone końcówki, które mają stożkową konstrukcję. Zaletą wykorzystania wkrętarki akumulatorowej jest to, że pomoże ona wykonać otwór o regularnym kształcie. W ten sposób do ściany będzie można przytwierdzić półkę lub też wykonać inne prace, które najczęściej wykonuje się na etapie wykańczania domu. Wiertło jest na tyle solidne, że otwory wiertarko wkrętarką można wykonywać tak naprawdę praktycznie w każdym materiale – w drewnie, materiałach drewnopochodnych, w stali, w metalu oraz w aluminium.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa – jakie ma zalety?

Wkrętarki akumulatorowe to narzędzia, które mają zalety. Osoby, które mają wątpliwość co do tego, że takie narzędzia im się przydadzą, muszą wiedzieć o następujących kwestiach:

  • możliwość pracy w każdym miejscu – wiercenie otworów lub inne prace będzie można wykonywać w każdym miejscu bez obaw o dostęp do energii elektrycznej. Pojemne akumulatory są w stanie sprawić, że wiertarko wkrętarka udarowa będzie mogła pracować przez długi czas;
  • mobilność urządzenia – wiertarko wkrętarka ma tak małe rozmiary, że bez trudu będzie można ją przenosić do wybranego przez siebie miejsca. Nie jest ona ciężka, więc będzie można ją spakować do swojej torby z narzędziami;
  • cicha praca – nie brakuje wiertarko wkrętarek, które pracują cicho. Są to właśnie te, które wyposażone są w akumulator pozwalający na pracę dosłownie w każdym miejscu;
  • bezpieczeństwo pracy – wiertarko wkrętarka z akumulator nie ma kabla, który będzie plątał się pod nogami, więc będzie można utrzymać większy poziom bezpieczeństwa w trakcie wykonywania poszczególnych prac.

Do skręcania mebli i nie tylko

Modele sieciowe i akumulatorowe można wykorzystać także w przypadku składania mebli. Wkręcanie i wykręcanie śrub możliwe będzie wtedy, jeżeli urządzenie zostanie wyposażone w odpowiednie wkrętaki. Decydując się na zakup takiego urządzenia należy dowiedzieć się czy są one dołączone w zestawie, czy też trzeba dokupić je osobno. Warto tego dokonać, ponieważ przydać się one mogą do wykonywania wielu innych prac. Także w przypadku wygładzania powierzchni. Do dyspozycji są bowiem specjalne końcówki z tarczą szlifierską. W ten sposób nie trzeba będzie dokupywać osobnej szlifierki, co też pozwoli zaoszczędzić miejsce w warsztacie.

Jaką wiertarko wkrętarkę wybrać?

Na zakup tego urządzenia wpływ mają następujące elementy:

  • moment siły – jeżeli będzie on wynosił więcej niż 18 V, będzie to znak, że urządzenie poradzi sobie z trudnymi zadaniami;
  • rodzaj silnika – im będzie lepszy, tym żywotność urządzenia będzie dłuższa;
  • prędkość obrotowa – w przypadku profesjonalnych prac wykonywanych na co dzień takim minimum jest 30 Nm. Proste prace remontowe pozwalają na wykorzystanie 4-6Nm.

 Istotna jest także waga. Im będzie ona większa, tym jej przenoszenie będzie trudniejsze.

To czy wiertarko wkrętarka posiadać będzie dodatkowe akcesoria, wszystko tak naprawdę uzależnione jest od indywidualnych potrzeb. Najważniejsze, aby była ona w stanie zapewnić każdej osobie wygodę użytkowania.

Author: dach-komplex.pl