Planujesz budowę? Nie zapomnij o usługach geodezyjnych!

Zakup domu lub rozpoczęcie budowy od zera to inwestycja długoterminowa. Często znalezienie nieruchomości, która spełniłaby wszelakie oczekiwania nabywcy, wiąże się z dużą ilością poświęconego czasu i nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak określenie wielkości działki. Chcąc odpowiednio podejść do zakupu działki, należy skontaktować się z geodetą, który wytyczy jej parametry oraz przygotuje wszelkie niezbędne informacje dotyczące możliwości zabudowy. Poznaj najważniejsze aspekty dotyczące pracy geodety, zanim zdecydujesz się na zakup.
 
  • Geodeta Poznań — dlaczego obecność geodety na budowie jest tak ważna?
  • Usługi geodezyjne Poznań
  • Kto ponosi koszt związany z wynajęciem geodety na terenie Poznania?

Geodeta Poznań — dlaczego obecność geodety na budowie jest tak ważna?

Wiele osób, które decyduje się na zakup działki, nie zdaje sobie sprawy z tego, że często dochodzi do błędnego oznaczenia powierzchni działki. Najważniejszym dokumentem, który umożliwia sprawdzenie powierzchni działki, jest księga wieczysta. To właśnie na jej podstawie, geodeta jest w stanie wytyczyć granice działki.

Usługi geodezyjne (geodeta poznań) kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw budowalnych, które zajmują się szerokopojętą deweloperką. Zapoznaj się z tym, jak wygląda kompleksowa geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych i wybierz najlepszych podwykonawców, którzy zagwarantują ci bezproblemową realizację zlecenia.

Usługi geodezyjne Poznań

Aby skorzystać z usług geodety, nie trzeba być właścicielem działki, ani mieć konkretnych powodów, dla których chcemy zweryfikować informacje zawarte w księdze wieczystej, a stanem faktycznym. Doskonałym momentem na wynajęciem geodety jest okres planowania zakupu. Przed podpisaniem umowy kupna, przyszły nabywca otrzyma szczegółowe informacje na temat działki, na której znajduje się nieruchomość, ale przede wszystkim jej granicy.

Proponowane usługi geodezyjne oferują podziały nieruchomości głównie na terenie województwa wielkopolskiego i służą do celów projektowych, jak i wytyczenia dokładnego obszaru działki. Co więcej, geodeta dokładnie określa na planie zagospodarowania sieci uzbrojenia terenu. Tego typu obsługa geodezyjna inwestycji pozwala na wykonanie zabudowy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz przyjętą architekturą terenu. Cennik usług geodezyjnych ustalany jest indywidualnie w zależności od zakresu zleconych prac.

Kto ponosi koszt związany z wynajęciem geodety na terenie Poznania?

Skorzystanie z usług geodety jest nieobowiązkowe podczas sprzedaży nieruchomości. Jeśli przyszły nabywca zdecyduje się jednak na zweryfikowanie informacji, musi w całości opłacić koszt związany z pracą geodety. Usługa ta, może być świadczona wyłącznie wtedy, gdy obecny właściciel nieruchomości zgodzi się na przeprowadzenie prac. Dlaczego warto więc skorzystać z geodety? Badania geodezyjne polecane są wszystkim przyszłym nabywcom nieruchomości, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do poprawności wytyczenia granic działki. Jeśli są one źle wyznaczone, przyszły właściciel posesji, może mieć problemy z przeprowadzeniem prac na swojej posesji, a nawet może wiązać się to z niewłaściwym naliczaniem opłat za grunt.

Inwestycja w nieruchomości niesie za sobą wiele prac, które wymagają właściwego przygotowania już na etapie tworzenia map i planów. Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania wymarzonego domu, masz jakiekolwiek wątpliwości, to koniecznie skorzystaj z usług geodety, i rozpocznij nowe życie bez stresu i problemów.

Author: dach-komplex.pl