Zanim kupisz działkę

Mała miejscowość, kilkadziesiąt arów. Piękna okolica w pobliżu Park Narodowy, dzika przyroda, cisza, z dala od zgiełku pędzącego miasta. Czy tu poszukujesz swojej działki?
Piękna nieruchomość. Czego więcej chcieć?
Twój przedstawiciel pomaga Ci skontaktować się z właścicielem, cena do negocjacji, jest szansa, że może kilkaset złotych zejdziemy z ceny. Tak już widzisz jak budujesz swój mały domek, a w ogrodzie bawią się roześmiane dzieci. Wszystko wygląda jak w bajce, tylko, że tej realnej. Działki są bardzo chodliwe, zgłasza w ciekawej okolicy, w obecnych czasach można znaleźć wiele osób z dużym przypływem gotówki. Tylko co zrobić by nie dać się oszukać?

Na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość?

Kształt, czy jej czasem przedziwny nie przeszkodzi Ci w umieszczeniu budynku. Nietypowy układ często utrudnia realizację naszych marzeń. Topografia to także ważna kwestia, różne skosy, pochyłe obszary często podnoszą koszty budowy domu. Jednak to nie wszystko, warto spojrzeć także na media, jakość gruntu, historię działki, dostęp do drogi czy księgi wieczyste. Te ostatnie często pomogą nam uniknąć wielkich zadłużeń.
Czy to już wszystko? Czy jesteś pewien, że nic więcej Cię złego nie może spotkać? A sąsiedzi? Czasem nieprzyjemny człowiek z za płotu potrafi uprzykrzyć życie. Często na początku naszej drogi nie zdajemy sobie sprawy kto zasiedla sąsiednią działkę, czy przypadkiem nowy znajomy nie będzie próbował nam uprzykrzyć życia. Tym sposobem nasza bańka mydlana szybko pęknie, a sielanka zmieni się w koszmar. Przemyśl wszystko za nim zdecydujesz się wydać swoje pieniądze.

 

Author: dach-komplex.pl