Dlaczego warto przeprowadzić ocieplenie poddasza nieużytkowego?

Budowa bądź remont domu to duże przedsięwzięcie, które pociąga za sobą wiele kosztów, również tych nieprzewidzianych. W trakcie podejmowanych prac może pojawić się pytanie, czy ocieplenie poddasza nieużytkowego ma sens? Być może warto je pominąć i zainwestować zaoszczędzone środki w aranżację wnętrza? Sprawdzamy jaką drogę należy obrać, by osiągnąć maksimum korzyści.

Ocieplenie poddasza nieużytkowego – zalety

Prace na poddaszu to jeden z ostatnich elementów zamykających roboty budowlane. Z tego powodu inwestorzy czy właściciele nieruchomości często podchodzą do kwestii ocieplenia strychu z mniejszą uwagą lub zaczynają zastanawiać się, czy w ogóle nie pominąć tego etapu prac, skoro pomieszczenie nie będzie na co dzień wykorzystywane przez mieszkańców.

To duży błąd, ponieważ właściwa izolacja poddasza nieużytkowego podnosi komfort życia i pozwala na przyszłe oszczędności w domowym budżecie, a także umożliwia stworzenie zdrowego mikroklimatu w całym domu.

Jak ocieplić poddasze nieużytkowe? Przygotowanie strychu

Ocieplenie strychu nieużytkowego można podzielić na 3 etapy:

  1. Przygotowanie pomieszczenia,
  2. Wybór materiału izolacyjnego,
  3. Wynajęcie doświadczonej ekipy budowlanej, która wykona prace.

Do izolacji poddasza nieużytkowego należy przystąpić po zakończeniu wszystkich robót związanych z pokryciem dachowym oraz wykonaniu wszelkich prac mokrych, takich jak położenie podkładów podłogowych lub tynków.

izolacja poddasza pianą Crossin

Ocieplenie poddasza nieużytkowego – jak wybrać idealny materiał?

Przy wyborze materiału dociepleniowego warto kierować się nie tylko jego cechami izolacyjnymi, ale również łatwością i skutecznością aplikacji, a także trwałością rozwiązania. Doskonałe właściwości we wszystkich kategoriach prezentują piany natryskowe Crossin. Materiał ten charakteryzuje się:

  • bezspoinową warstwą izolacyjną, pozbawioną tzw. mostków termicznych, które mogłyby powodować utratę ciepła,
  • odpornością na przesuwanie oraz przemieszczanie się materiału wraz z upływem lat,
  • technologią hamującą rozwój pleśni oraz grzybów,
  • strukturą, która nie przyciąga gryzoni, które naruszają powłokę.

Planujesz ocieplenie poddasza nieużytkowego? Sięgnij po wiedzę i doświadczenie Crossin Insulations

Warto pamiętać, że nawet najlepszy materiał dociepleniowy, który zostanie niewłaściwie zastosowany, nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Dlatego należy postawić na markę, która nie tylko dobierze odpowiedni rodzaj pianki PUR do warunków panujących we wnętrzu pomieszczenia, ale również współpracuje z zaufanymi i skutecznymi wykonawcami.

Wymagania te spełnia Crossin Insulations. Już dziś wejdź na stronę marki i wypełnij formularz kontaktowy – właściwa izolacja poddasza nieużytkowego to gwarancja komfortowych warunków życia i przyszłych korzyści finansowych.

Kategoria: dom

Author: dach-komplex.pl