Gabloty ogłoszeniowe co warto o nich wiedzieć

Urzędy, placówki oświatowe i kulturalne bazują na różnych formach komunikacji. Pomimo tego, że żyjemy w świecie internetu, wiele instytucji korzysta dalej z tradycyjnej formy przekazywania informacji, jakimi są gabloty i tablice. Wieszane są tam ogłoszenia, zaproszenia, regulaminy, cenniki itp.

Wyróżnia się kilka typów witryn ogłoszeniowych.

Najpopularniejsze z nich są gabloty ogłoszeniowe zewnętrzne i wewnętrzne. Wywieszanie ogłoszeń w miejscach publicznych równa się z wieloma niedogodnościami oraz utrudnieniami. Z powodu nieodpowiednich zabezpieczeń i braku nadzoru, komunikaty czy też anonse mogą ulegać zniszczeniu przez warunki atmosferyczne ( zewnętrzne gabloty ) oraz narażone są na skutki zanieczyszczania powietrza. Konstrukcja i wewnętrzna powierzchnia powinny stwarzać jasny i czytelny odbiór wywieszanych informacji. Gabloty ogłoszeniowe wykorzystywane są najczęściej w zakładach pracy lub w instytucjach. Montowane są przeważnie w centralnym miejscu, tak by każdy mógł zobaczyć wywieszane na niej komunikaty. Standardowo gabloty wytwarza się ze szlachetnych anodowanych profili aluminiowych, które na prośbę klienta firmy malują na różne kolory lub tworzą na imitację drewna. Oprócz tego szyby wytwarzane są i montowane ze szła hartowanego, pleksi oraz poliwęglanu lity, który jest szczególnie odporny za zabrudzenia i uszkodzenia.

Gabloty wiszące

Gabloty wiszące znajdują swoje zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Jest jednym z podstawowych wyposażeń biura, muzeum, szkół oraz domu. Nowoczesna gablota powinna być wykonana z lekkiego i jednocześnie trwałego aluminium, drewna lub płyt MDF., tak by nie była zbytnim obciążeniem ściany, do której będzie przymocowana oraz powinna posiadać elementy ruchowe i unoszące się, dzięki zamontowanym siłownikom. Gabloty te wyposażone są także w jedno lub dwuskrzydłowe zamknięcie, ze specjalnym zamkiem.

Gabloty informacyjne

Gabloty informacyjne/ekspozycyjne montowane są zarówno wewnątrz ( na ścianach ),jak i na zewnątrz budynku ( na ścianie lub na specjalnych nogach ). Spotykamy je na klatkach schodowych, w biurach i urzędach, a także szkołach i uczelniach wyższych. Wytwarzane są tak samo jak wiszące i ogłoszeniowe, ale trzeba pamiętać jaką chcemy jej głębokość. Płytkie gabloty polecane są do wywieszania ogłoszeń, rozporządzeń czy informacji, natomiast głębokie w przypadku, gdy chcemy nadać im dekoracyjny wygląd. Należy kierować się wówczas zasadą, że im głębsza gablota, tym większe wywierania wrażenia na odbiorcy. Jeśli zależy nam, aby wywieszone teksty były widoczne także w nocy, można zamówić u producenta gablotę zawierającą oświetlenie ledowe.

Dlaczego warto montować gabloty? Przede wszystkim wieszaniu na nich informacji, możemy zaoszczędzić dużo czasu oraz lepiej zaplanować i zorganizować pracę. Ich wybór nie jest prosty. Różnią się nie tylko ceną, ale także użytym materiałem do ich produkcji. Jednak najbardziej polecane są gabloty wykonane z aluminium, które jest bardzo wytrzymałe, mrozoodporne, estetyczne a także sporo tańsze w porównaniu z innymi materiałami. Są mniej podatne na czynniki pośrednie oraz zdecydowanie lżejsze.

Author: dach-komplex.pl