Jakie jest najlepsze auto dla budowlańca?

Do każdego fachu, potrzebny jest odpowiedni samochód. Logicznym że, szofer nie będzie jeździł picku-pem, a taksówkarz off-roadowym jeepem. Dlatego tak ważnym jest, żeby auta dobierać pod kątem tego, do czego będą nam potrzebne. Chcesz przewozić materiały budowlane i nie zniszczyć tapicerki pustakami? To oczywiste, że potrzebujesz wyspecjalizowanego pojazdu, odpowiedniego do przewożenia materiałów budowlanych, oraz dostatecznie pojemnego, żeby pomieścić narzędzia itd. A zatem jakie są najlepsze samochody na budowę?

Od pick-up’a, aż po vana

Jeśli chodzi o samochody na budowę to naprawdę jest w czym wybierać. Zaczniemy od małych samochodów. Auta, takie jak Renault Kangoo świetnie zdadzą egzamin, kiedy mamy do wożenia, nie tak dużą ilość materiałów. Są za to bardzo pakowne i prowadzenie takiego auta w niczym nie odbiega od jeżdżenia normalną osobówką. Boczne, odsuwane drzwi, zapewnią potrzebną przestrzeń przy pakowaniu. Tego typu samochód świetnie sprawdzi się przy dowożeniu sprzętu i materiałów na budowę, o określonych gabarytach. Można także zdecydować się na Volkswagen’a Passata w kombi, w którym wymontujemy tylnie fotele. Przewieźć takim kombi można naprawdę sporo, lecz minusem jest to, że nie ma on przesuwnych drzwi, jak powyższy Renault Kangoo.

Jeśli potrzebujemy czegoś większego warto zastanowić się nad pick-up’em. Wiadomo, że większe samochód znacznie więcej pali, ale także znacznie więcej na niego wejdzie.
Dobrym wyborem wśród pick-up’ów są niezawodne nissany navara, lecz tak naprawdę dzisiaj rynek samochodów z tak zwaną paką, czy przyczepą jest spory. Mamy do wyboru taniutkie pick-upy od 5000 zł aż po drogie samochody z paką z wyższej półki.
Na pick-up’a powinni zdecydować się Ci budowlańcy, którzy muszą wozić większe ilości materiałów, oraz potrzebują po prostu niezawodnego auta, które wszędzie dojedzie i nie straszne mu będą błota, śniegi czy spore kałuże.

Ostatnią, najbardziej pakowną kategorią są oczywiście vany. Ten typ samochodów jest już niesamowicie pakowny i jesteśmy w stanie załadować do niego naprawdę ogromne ilości materiałów, aż po przewóz mebli, czy cokolwiek innego zdecydujemy się na budowę przewieźć. Oferta wśród vanów jest przeogromna i w sumie, to jakiego vana wybierzemy zależy tylko od naszych preferencji. Dostępne są mniejsze, takiej jak Citroen Berlingo, aż po Fordy Transity, które przewiozą w zasadzie wszystko co da się przewieźć.
Dlatego, jeśli szukasz pojazdu na budowę, to wybór jest tak duży i wszechstronny, że na pewno znajdziesz coś, co idealnie będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

 

Author: dach-komplex.pl