Nowe czy stare?

Jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania? Nie wiesz na co się zdecydować, przeglądasz oferty z rynku wtórnego, jednak Twoja uwagę przyciągają nowoczesne mieszkania? Co wybrać, na którą ofertę się skusić, jakie mieszkanie wybrać?

Rynek pierwotny czy wtóry?

Zakup mieszkania to trudna decyzja, ogromne koszty, często kredyt na wiele lat. Oczywiście tańszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania z rynku wtórnego, pozwala to na wprowadzenie się inwestora zaraz po zakończeniu formalności, jednak gdy dysponujemy trochę większą kwotą możemy rozejrzeć się na rynku pierwotnym Ceny są wygórowane a niestety na mieszkanie trzeba poczekać. Często zarys całego budynku, a my mamy wpłacić już jakąś część potrzebnych pieniążków. Decyzja należy do nas, czy zdecydujemy się podjąć tak trudną decyzję. Rynek wtórny to niższe ceny, jednak często zdarzają się ukryte wady, dziury w ścianie, nieszczelne okna, czy niesprawna instalacja. To zmusza nas do przeprowadzenia remontu, wydanie natychmiastowej gotówki. Często mieszkania są o dużo niższym standardzie, bez nowoczesnej technologii. Osiedla są niestrzeżone, brak dostępu do miejsca parkingowego, którego praktycznie nie ma. A co ciekawe nawet domofon czy winda jest nieczynna. Często te wady dyskwalifikują używane mieszkanie, a my kierujemy wzrok na przyjazne otoczenie, udogodnienia.
Trudne pytanie,jakie mieszkanie wybrać. Należy rozpatrzysz wszystkie kwestie i wybrać odpowiednią formę dla siebie, tak by później niczego nie żałować, by poczuć się jak u siebie.

Author: dach-komplex.pl