Jak urządzić małą kuchnię, by była przytulna i funkcjonalna?

Pomieszczenie, w którym przygotowujesz posiłki powinno być odpowiednio zorganizowane. Jego wielkość również ma niemałe znaczenie. Czy urządzenie małej kuchni to dla Ciebie problem? Sprawdź nasze sposoby, żeby pomieszczenie było przytulne i funkcjonalne.

Jak najlepiej zorganizować przestrzeń w małej kuchni?

Mała kuchnia często wiąże się z koniecznością wyboru pomiędzy wygodą a funkcjonalnością. Wydaje się, że musisz zdecydować, co jest dla Ciebie ważniejsze. Jednak, jeżeli odpowiednio zorganizujesz przestrzeń okazuje się, że nie jest to konieczne. Wystarczy zastosować kilka trików. W ten sposób możliwe jest szybkie osiągnięcie zadowalających efektów Twojej pracy.

Dużo miejsca na przechowywanie w małej kuchni

Zadbaj o możliwie najwięcej miejsca na przechowywanie. Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa kuchenna. Umieszczasz w niej pojemne szafki z szerokimi półkami. W ten sposób wszystkie narzędzia oraz dodatki możesz umieścić na swoim miejscu. Do Twojej dyspozycji pozostaje blat, na którym możesz przyrządzać posiłki.

W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze sprawdzają się kuchnie minimalistyczne. Wszystkie dodatki możesz ograniczyć do minimum, podobnie sprzęty. Nie potrzebujesz kilkunastu desek lub kilku maszyn. Wystarczy, że zaopatrzysz się w jedno urządzenie wielofunkcyjne. W ten sposób możesz zaoszczędzić dużo miejsca, które w małej kuchni jest potrzebne.

Zadbaj o blat roboczy

Blat roboczy powinien mieć odpowiednio dużą powierzchnię. Musi być ona wystarczająca, żeby bez problemu przygotować dowolny posiłek. Jeżeli chcesz, żeby Twoja mała kuchnia była funkcjonalna, koniecznie o to zadbaj.

Nie pozostawiaj na zewnątrz sprzętów, z których nie korzystasz na co dzień. Znajdź dla nich miejsce w szafkach. Powierzchnię blatu pozostaw na elementy, które wyciągasz podczas gotowania. W ten sposób możesz w prosty sposób zorganizować wszystkie elementy tak, żeby znajdowały się w pobliżu.

Zadbaj o to, żeby wszystko było w pobliżu Twoich rąk

W małej kuchni zdecydowana większość elementów znajduje się w pobliżu rąk. Z tego powodu część osób ignoruje ich ułożenie. Zwróć na to szczególną uwagę. Jeżeli odpowiednio ustawisz wszystkie dodatki, zostanie dla Ciebie jeszcze dużo miejsca. Wystarczy wcześniej zaplanować ustawienie na blatach i w szafkach. Z pewnością zauważysz różnicę w tempie gotowania. To z pewnością jest jedna z zalet funkcjonalnej, małej kuchni.

Pamiętaj, żeby odpowiednio zorganizować również same szafki. W pobliżu kuchenki umieść takie, w których możesz przechowywać przyprawy. Natomiast przy lodówce pozostaw miejsce na zapasy. Talerze i szklanki umieść na wysokości wzroku. W ten sposób możesz mieć szybki dostęp do wszystkiego, czego aktualnie potrzebujesz.

Przytulna kuchnia — dodatki, które pomogą w aranżacji

Przytulna kuchnia to jeden z marzeń każdego posiadacza małego pomieszczenia. Z pewnością chcesz, żeby Twoje wnętrze wyróżniało się na tle innych. Zadbaj o to, żeby znalazły się w nim odpowiednie dodatki. Są to między innymi kwiaty lub zioła.

Doskonałym pomysłem jest zachowanie pastelowych odcieni. Dla przykładu doniczki, w których umieścisz wspomniane rośliny. Jeżeli przesadzisz je od razu po zakupie, będą zdrowsze, ładniejsze i ozdobią wnętrze. Innym elementem dekoracyjnym, który pasuje do przytulnej kuchni są zdjęcia lub obrazki. Możesz w ramkach umieścić pamiątkowe fotografie. W ten sposób możesz wracać do miłych wspomnień podczas gotowania.

Kuchnia w bloku — zadbaj o jak najlepszy jej wygląd

Jeżeli mieszkasz w bloku, prawdopodobnie mierzysz się z problemem małej kuchni. Najczęściej ta powierzchnia jest optymalizowana tak, żeby uzyskać duże pokoje. Zastanawiasz się jak zadbać o jak najlepszy wygląd takiego wnętrza? Postaw przede wszystkim na wysokiej jakości meble.

Ernestrust — producent mebli premium zadba o wszystkie Twoje potrzeby. Sprawdź, jakie proponuje rozwiązania dla małych kuchni. Dzięki zastosowaniu nawet kilku z nich masz możliwość uzyskania niepowtarzalnego wnętrza. Przekonasz się, że funkcjonalna, mała kuchnia może być w zasięgu Twoich rąk.

Author: dach-komplex.pl