Oczekiwanie na wymarzone miejsce

Zmiany w życiu często zmuszają nas do podejmowania trudnych decyzji jakimi są zakup mieszkania, domu czy działki. Często brak odpowiedniej gotówki zmusza nas do skorzystania z pożyczki w banku. Zadłużenie na kilkanaście lat pozwala zainwestować w nieruchomość i zapomnieć o problemie.

Jakie lokum kupisz? Nowe? A może z rynku wtórnego?

Często przy braku odpowiedniej gotówki decydujemy się na zakup mieszkania przechodzonego, zamieszkiwanego już kiedyś przez właściciela. Często są to lokale w starym budownictwie, gdzie instalacje są dość mocno zużyte, a wnętrze trzeba poddać remontowi. Czy jesteś pewien co do tego zakupu? Mieszkania z rynku wtórnego mają ograniczoną infrastrukturę, by do nich dotrzeć bywa, że w bloku nie ma windy, a nasza nieruchomość ulokowana jest na dość wysokim piętrze. Jednak nasz zakup to nie sama tragedia, bardzo dużą zaletą jest możliwość wprowadzenia się do niego zaraz po zakończeniu kwestii formalnych. Teoretycznie nie musimy czekać na dokończenie budowy, często długo oczekiwane gniazdko jest już urządzone i zagospodarowane. Na start wystarczy, a z czasem wszystko samemu można wymienić i swoją inwestycję urządzić wedle uznania.
Jednak rynek wtórny to nie jedyna możliwość, posiadając trochę więcej środków na swoim koncie mamy możliwość zakupu nowej nieruchomości, często jeszcze na etapie budowy. Tak, są to mieszkania deweloperskie. Nowe instalacje, pełna technologia, winda, domofony, strzeżone osiedle i wiele innych udogodnień. Wybierając tę opcję musimy być przygotowani na czas oczekiwania, może miesiąc, a może pół roku. Następnie wykończenie i nadejdzie oczekiwany czas na wprowadzenie.

Author: dach-komplex.pl