Najdroższe nieruchomości w Polsce

Najdroższe z najdroższych

Wysokie ceny nieruchomości są problemem dla wielu średnio zamożnych Polaków. Tym, którzy mają do dyspozycji dużą ilość pieniędzy, często nie wystarczy jednak zwykłe mieszkanie czy dom jednorodzinny. Najbardziej ekskluzywne obiekty na sprzedaż niejednego przyprawią o zawrót głowy.

Najdroższe obiekty mieszkalne

Najdroższa nieruchomość na sprzedaż w Polsce znajduje się na przedmieściach Piaseczna. Ta ogromna willa położona jest na okazałej działce, gdzie znajdziemy również między innymi sztuczną rzekę. Jej koszt wynosi aż 105 mln zł! Budynek wzorowano na rezydencjach majętnych bohaterów znanych filmów i seriali. Mimo to, brakuje chętnych do jego zakupu. Problemem jest prawdopodobnie życzenie właściciela, by nie usuwać znajdujących się w willi zdjęć członków jego rodziny oraz witraży przedstawiających jego życie.
Drugi najdroższy w kraju budynek kosztuje znacznie mniej – 33 mln zł. Jest to pałac należący do rodziny von Donhoff w Drogoszach, wybudowany w XVIII w. Obiekt jest ogromny, a na terenie posesji znajduje się między innymi park krajobrazowy. Niestety, zły stan techniczny budowli odstrasza potencjalnych nabywców.
O dziwo, trzecia najwyższa cena nieruchomości w naszym kraju, wynosząca niegdyś (obecnie jest już o wiele niższa) 21 mln, przypada mieszkaniom. Apartamenty Angel Wawel, zlokalizowane w sercu Krakowa, można było nabyć za 21 mln zł. Cenę uzasadniać miał niezwykle wysoki standard oraz cenne, przedwojenne malowidła.
Czwarta najdroższa w Polsce nieruchomość na sprzedaż to willa położona w podwarszawskim Konstancinie, której cena wynosi 19, 5 mln zł. Powodem, dla którego klienci nie odpowiadają na ogłoszenia, mają być koszty wymaganego remontu.

Mieszkania

Mieszkania także cechować się mogą wysoką ceną, czego przykładem jest wieżowiec Cosmopolitan w centrum Warszawy. Tamtejsze apartamenty, których wymiary sięgają 163 m2, sprzedały się za 5, 7 mln zł. Nabywcy, oprócz bardzo wysokiego standardu, spodziewać się mogą dobrej lokalizacji, sauny, jacuzzi oraz sąsiedztwa wielu znanych bogaczy.
Na drugim miejscu znajduje się obiekt gdański, położony w sąsiedztwie plaży. Lokal ma powierzchnię 265 m2, sprzedany został za 5, 6 mln zł.
3-4 mln zł to z kolei średni koszt luksusowych apartamentów w Gdyni.
W centrum Warszawy mieści się także ostatnie na liście mieszkanie, którego cena wynosi aż 3, 9 mln zł. Jego powierzchnia to 140 m2, zlokalizowane jest na 46. piętrze, a budynek, w którym się znajduje, nosi nazwę Złota 44.

 

Author: dach-komplex.pl