Zimą najlepiej sprawdzają się -długopalące się znicze, w tym m.in. świeczki LED.

Z reguły zimą, niskie temperatury – poniżej -10, -20 stopni Celsjusza – powodują bardzo często, znacznie słabsze albo nierównomiernie spalanie się-materiału paliwowego w lampionach nagrobkowych.
Przypadłość taka może pojawić się w przypadku prawie każdego rodzaju zniczy.
Zatem jakie powinniśmy kupować znicze w tym czasie?
Odpowiedź zostanie udzielona poniżej.

Czego nie powinny mieć lampki nagrobkowe, stawiane zimą?

Znicze mające wystające wkłady powodują ich gaśnięcie. Natomiast zbyt niski zastosowany w nich knot oraz wsad, może powodować niepełne lub złe wypalanie się paliwa w takim lampionie.
Ważna jest również średnica samego uzupełnienia.
Możliwie najlepszym rozwiązaniem okazuje się: włożenia wkładu bez możliwości jego wyrzucenia/ wypadnięcia ze środka.
Wkład taki nie powinien być umiejscowiony zbyt luźno, co mogłoby wywoływać -jego niestabilne położenie.
Przykrycie ich powinno zostać idealnie dopasowane na szklanej struktury (obudowy). Sama przykrywka nie powinno się ruszać, aby uniemożliwić zgaśnięcie pałającego się lampionu nagrobkowego.

Przykładowo na zimę najlepsze są?

Najlepsze światełka na grób, na zimę są to oryginalne – produkty wyposażone we wkłady olejowe lub parafinowe wielu polskich firmy, oczywiście wysokiej jakości.
Aktualnie zalecane są wsady ekologiczne, będące biodegradowalne.
Ponadto wypalają się one do końca, przy tym nie niszczą lampionów, nie wydzielają dymu ani nieprzyjemnej woni (zapachu).
Nadają się i są bezpieczne również do stosowania wewnątrz pomieszczeń domowych, dzięki uzyskanemu atestowi PZH (Państwowy Zakład Higieny). Czas palenia takich świeczek wynosi nawet do 9 dni. Są to obecnie najdłużej palące się wkłady, dostępne na polskim rynku.

Zalety:
-czas palenia wynosi: do 9 dni;
-wyprodukowane z: kompozycji składników naturalnych z minimum 30% – 40% zawartością oleju roślinnego;
-posiadają biodegradowalny pojemnik;
-oferują łatwe: ściągnięcie etykiety;
-nie uszkadzają lampionów; spalają się w temp.: od -20*C do +25*C;

Dobre na zimę, pogoda im nie zagraża- lampiony LED

Tego rodzaju elektryczne odpowiedniki lampionów nagrobkowych, będących na baterie, inaczej diodowe (diody LED). Ich niewątpliwym atutem pozostaje czas ich palenia się. Zakupy takich lampionów są mocno opłacalne.
Przy pogodzie bez: mrozu, wiatru, śniegu, deszczu taka świeczka pali przez co najmniej 30-33 dni. Z kolei przy bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych lampka może palić się nawet do 90 dni.
LED-owe odpowiedniki światełek nagrobkowych mają możliwość banalne dla każdego z nas, czynność: wymiany baterii.
Kiedy tylko znicz się “wypali”, wówczas potrzeba tylko dokupić 2x baterie typu: R6. Produkty takie sprzedawane są już od razu -w zestawie z bateriami.
Należy dodać jeszcze, że znicze LED, mogą mieć ciekawą funkcję – migotania światła. To tak samo jakby płomień palił się na wietrze.

Na koniec, należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt:
Warto kupić zimą zawsze znicze, które wystarczają na znacznie dłużej, aby unikać częstszych wizyt na cmentarzach i tym samym minimalizować ryzyko -niepotrzebnego przeziębienia się w sezonie grypowym.

 

Author: dach-komplex.pl