Dlaczego blachodachówki to świetne rozwiązanie dla dachów jedno i dwuspadowych?

Zastanawiasz się, czy blachodachówka jest dobrym wyborem w przypadku dachów jednospadowych i dwuspadowych? Zdecydowanie tak! Jednak nie każda blachodachówka i nie dla każdego typu dachu. Jeżeli chcesz poznać szczegóły i znaleźć optymalne rozwiązanie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w nim praktyczne porady i wskazówki ekspertów, dzięki którym samodzielnie wybierzesz pokrycie dachowe. 

Jakie pokrycia najlepiej nadają się na prosty dach jednospadowy lub dwuspadowy?

Do wykonania pokrycia dachu jednospadowego lub dwuspadowego o kwadratowych lub prostokątnych połaciach, najlepiej nadają się materiały dostarczane w dużych arkuszach. Dzięki temu można zmniejszyć do minimum liczbę połączeń, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia nieszczelności. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie arkuszy, które sięgają od kalenicy do okapu.

Opisane warunki spełniają tylko lekkie i trwałe pokrycia blaszane. Najbardziej ekonomicznym wśród nich jest blacha trapezowa, która doskonale sprawdza się na wielkopowierzchniowych dachach obiektów przemysłowych. Coraz częściej jest też wybierana jako pokrycie domów jednorodzinnych. Jednak w tym segmencie rynku ciągle dominuje blachodachówka, która bardzo wiernie naśladuje klasyczne dachówki ceramiczne. Szczególnie dobrze sprawdza się na zabudowaniach o tradycyjnej formie.

Lepsza jest blachodachówka modułowa czy w arkuszach ciętych na wymiar?

Blachodachówka jest oferowana w dwóch rodzajach: w dużych arkuszach ciętych na wymiar i jako pokrycie modułowe. Oba mają podobny wygląd i właściwości. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od formy dachu. Zagadnienie wyjaśnia ekspert reprezentujący Hanbud, producenta pokryć blaszanych: – Na dachach o prostej konstrukcji, których płaszczyzny mają regularny, prostokątny kształt, idealnie sprawdzi się blachodachówka w arkuszach. Z kolei na dachach wielospadowych, mających skomplikowaną konstrukcję znacznie wygodniejsze w montażu są blachodachówki modułowe. Nie wymagają tak dokładnych pomiarów dachu przed zakupem materiału. Jeżeli zabraknie blachy, to zazwyczaj niewielkie ilości można dokupić od ręki, bez oczekiwania na realizację zamówienia. 

Jeżeli masz na domu prosty dach i chcesz nadać mu estetyczny wygląd, zainteresuj się blachodachówką w arkuszach ciętych na miarę. To pokrycie idealnie imituje klasyczną dachówkę, a jednocześnie jest ekonomiczne i lekkie, dzięki czemu nie przeciąża więźby dachowej.

Author: dach-komplex.pl