Dbamy o bezpieczeństwo naszego auta

Bezpieczeństwo naszego samochodu

Chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszego samochodu, a w miejscu, w którym mieszkamy nie mamy innej opcji jak np. pozostawienie go pod blokiem. Co robić? Jaka jest dla nas najkorzystniejsza opcja? Garaż jest dobrym rozwiązaniem tego problemu, stanowi przede wszystkim ochronę dla naszego samochodu, nie tylko unikamy możliwości kradzieży, czy zniszczenia przez przypadkową osobę na ulicy, ale chronimy kondycje jego lakieru którą niszczą czynniki atmosferyczne jak deszcz, śnieg, mocne słońce, czy najbardziej niszczycielski – grad. Kolejną zaletą kupna czy wynajęcia garażu jest wygoda jaką niesie nam to np. zimą gdy omijają nas trudności z drapaniem lodu z szyby, zgarnianiem śniegu, ogrzewaniem wnętrza i odpalaniem samochodu. Wydłużamy też w ten sposób np. życie naszego akumulatora.Dzięki garażowi, szczególnie ocieplanemu lub dogrzewanemu, zapewnimy dłuższą trwałość naszego samochodu.

koszty wynajmu i kupna

Garaż, podobnie jak budynek mieszkalny, podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. O jego stawce decyduje położenie i sposób jaki jest przez podatnika wykorzystywany. Należy pamiętać, że im większe jest miasto, w którym mieszkamy i im bardziej zaludnione, tym cena za wynajem będzie stosunkowo wyższa, gdyż popyt na garaże i miejsca parkingowe będzie zdecydowanie większy.

Budowa garażu i co się z tym wiąże

Jeśli jesteśmy w właścicielami domu i chcemy dobudować garaż, lub też jesteśmy w trakcie budowy i musimy wszystko zaplanować oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Przede wszystkim zależnie od tego czy posiadamy jeden czy też dwa samochody, musimy zdecydować się na budowę odpowiedniej ilości stanowisk w garażu, co znacznie wpłynie na powierzchnie jaką będzie zajmował.Musimy przemyśleć dokładnie jego budowę tak aby nie tylko był funkcjonalny, ale estetycznie pasował do naszego domu. Najlepiej oczywiście dokomponować garaż tak by bezpośrednio łączył się z mieszkaniem łatwo wówczas rozpakować zakupy, przenieść potrzebne rzeczy, czy zapiąć dziecko w foteliku. Zainstalowanie bramy automatycznej mimo, że jest to droższe rozwiązanie jest ono zdecydowanie bardzo wygodne i komfortowe dla użytkownika. Pamiętajmy, aby planując powierzchnię garażu wziąć pod uwagę, żeby nie był on zbyt ciasny i pozwalał na swobodne nie tylko wsiadanie i wysiadanie ale też przemieszczanie po nim – wolne miejsce na rower, opony czy narzędzia sprawiają, że garaż jest praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Możemy też zdecydować się na budowę garażu wolno – stojącego. Musimy jednak pamiętać, że wtedy mamy obowiązek przestrzegania odpowiednich ram przestrzennych, określonych przez prawo budowlane. Dlatego garaże takie powinny być budowane na dosyć dużych działkach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą niszczyć walorów estetycznych domu poprzez dobudowanie do niego garażu. Należy wiedzieć, że jeżeli powierzchnia zabudowy nie jest większa, niż 35 metrów kwadratowych, nie mamy obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę.

Author: dach-komplex.pl