Wiata na drewno z palet

Decydując się na budowę albo zakup domu bardzo często nie wiemy tak naprawdę jak duże koszty się z tym wiążą. Dlatego też w miarę czasu decydujemy się na bardziej ekologiczne ale również tańsze rozwiązania jeśli chodzi o niekonieczne aspekty urządzania. Jedna z nich jest oczywiście sposób przechowywania opału. Jeśli masz piec na drewno albo raczej korzystasz z kominka to warto odpowiednio przygotować się do tego jeszcze w sezonie letnim.

Praktyczne rozwiązania z palet do ogrodu (kompostownik, wiata, ogrodzenie z palety a nawet łóżko): inspirehome.pl/tag/z-palet-do-ogrodu

A to oznacza konieczność przechowywania drewna. Co prawda nie musi to być niewiadomo jaki sposób ponieważ drewno nadal może wymagać obsychania. Dlatego te wiele osób decyduje się, żeby nakryć drewno plandeka. Jednak na pewno jest to rozwiązanie tymczasowe. Znacznie lepiej zdecydować się na skonstruowanie niewielkiej wiaty. Możesz ją zbudować nawet z palet.

Wiata na drewno z palet

To wbrew pozorom bardzo tanie i proste zadanie. W końcu z palet można skonstruować coraz więcej ciekawych rzeczy, na przykład mebli ogrodowych. Jeśli jednak przeraża cię taka perspektywa, to znaczy, że kojarzysz tylko niewielki palety na których dostarczane są na przykład większe sprzęty AGD. A to nie jedyny rozmiar tego rodzaju zabezpieczeń. Są również znacznie większe palety. Może się okazać że jedna sztuka będzie stanowić bok twojej wiaty. A to już się wydaje banalnie proste. Szczególnie jeśli jeden bok oprzesz o budynek. W ten sposób stworzenie wiaty to już tylko kilka godzin pracy. Największym problemem wówczas staje się położenie dachu jednak tutaj też przychodzą pomocą duże płyty z blachy, które wręcz imitują dachówkę. To naprawdę świetne rozwiązanie. Dzięki temu i dobrej organizacji pracy może się okazać, że w ciągu naprawdę kilku godzin może co się udać postawić w pełni funkcjonalna wiatę na drewno.
Na pewno doskonale zabezpieczy ona twój opal przed deszczem ale również pozwoli na swobodny dopływ powietrza a przez to drewno będzie jeszcze schło zanim rozpocznie się na całego sezon grzewczy. Nie musisz się więc martwić, że będzie problem z dużą ilością dymu. A to naprawdę olbrzymi komfort w przypadku kominka. Dodatkowo z tego rodzaju wiaty można również wykonać ozdobę domu. W końcu bardzo często jest również jeden z najbardziej estetycznych sposobów przechowywania drewna na opał.
Jeśli więc zastanawiasz się w jaki sposób przechowywać drewno do kominka to warto zastanowić się nad zakupem właśnie palet o dużym rozmiarze i właśnie z niej zaprojektować i wykonać praktyczna wiatę na drewno. Na pewno takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Author: dach-komplex.pl