Wspólne mieszkanie przed ślubem

Wiele par lub narzeczonych ma pewien dylemat czy warto zamieszkać razem przed ślubem i ewentualnie, kiedy zrobić ten krok. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Oddzielnie mieszkanie przed ślubem zalety

Ślub to zmiana nie tylko stanu cywilnego, ale również codzienności w naszym życiu. Warto wejść w etap z przytupem, a nie traktować tego jak zakupu nowego sprzętu do domu. Mieszkając oddzielnie, jest łatwiej się rozstać, w przypadku, kiedy rozstanie jest jedyną słuszną decyzją dla związku. Młodzi ludzie często decydują się na zamieszkanie razem, ponieważ jest to dla nich ułatwienie. Jednak nie zawsze to, co jest wygodne dla nas, nie zawsze jest dobre dla związku. Mieszkając w dwóch oddzielnych domach mamy więcej okazji do chodzenia na randki wspólne wyjścia, podróż. Kiedy mieszkamy już razem, może dopaść nas codzienność, nie zwracamy uwagi na małe bardzo istotne rzeczy dla naszego związku, które mogą umocnić naszą miłość. Każda para wcześniej czy później przechodzi kryzys, mniejszy lub większy. U par razem mieszkających razem często kryzys nadchodzi od razu po ślubie, są rozczarowani, że nic w ich życiu się nie zmieniło. Lepiej, jeśli kryzys nastąpi później, ponieważ nasza zbudowana relacja jest silniejsza. Mieszkając z rodzicami przed ślubem, w pewnym stopniu możemy zaoszczędzić np. na wynajmie mieszkania, zakupie urządzeń do domu. Po ślubie mamy wtedy większe możliwości, aby móc myśleć o zakupie swojego mieszkania. Wspólne zamieszkanie przed ślubem często niesie za sobą wiele niepochlebnych komentarzy szczególnie ze stron dziadków.

Zalety wspólnego mieszkanie przed ślubem

Każdy związek jest inny, niektórzy bardzo szybko podejmują decyzje, aby wspólnie zamieszkać, wszystko zależy od pary, zaangażowania w związek.
Opłacanie rachunków w dwóch mieszkaniach jest trochę stratą pieniędzy, które można przeznaczyć na wspólne cele, ślub, inwestycje.
Zamieszkanie we dwoje to najlepszy test dla związku. Jeśli się w czymś nie zgadzacie, nie musi to oznaczać klęski dla waszego związku, związek to ciągła praca. Mieszkając razem, ponosimy odpowiedzialność za siebie nawzajem, dzielimy się obowiązkami. Zaczynami bardziej poważnie myśleć o założeniu rodzinny. Jeśli będąc w związku, nie mieszkaliście ze swoim partnerem choćby miesiąc, nie macie pewności, czy nie ukrywa jakiś swoich nawyków. Prowadzać razem gospodarstwo domowego, mamy świetną okazję poznać przyzwyczajenia partnera. Cechy, które nas irytują nie zawsze, muszą być powodem do zakończenia związku. Jest to dobra okazja, aby móc sprawdzić po ile jesteśmy w stanie zmienić się dla partnera, czy potrafimy dojść do kompromisu. Decydując się na wspólne mieszkanie mamy okazję do robienia razem wielu ciekawych i kreatywnych rzeczy.m.in. gotowanie, relaksacyjna kąpiel, drobne niespodzianki. Możemy zaskoczyć ukochaną osobą spontanicznym wypadem na weekend, wystarczy spakowana walizka.
Nie musimy się martwić, że po wieczornym oglądaniu filmów, rano musimy w pośpiechu biec do swojego domu, aby umyć się i przebrać. Możemy się cieszyć chwilami razem, nie musimy się nigdzie śpieszyć, możemy się razem wyluzować po ciężkim dniu pracy.

 

Author: dach-komplex.pl