Co oznacza zmieniający się rynek nieruchomości da kupujących i sprzedających

Trzeba przyznać – rok 2018 był dość złośliwy na rynku mieszkaniowym. Rok rozpoczął się upalnie pod względem zarządzania nieruchomościami ale dopiero w połowie.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz, kupujesz, czy pozostajesz na miejscu, oto trendy na rynku nieruchomości w 2019 r., Które musisz znać!

Ceny domów rosną powoli.. przeciwnie do ilości ofert, która maleje

O ile nie mieszkałeś pod kamieniem, słyszałeś, że w 2017 r. I na początku 2018 r. Ceny domów wzrosły o 10%. Łał! W tym roku może być jednak inna historia. Szacuje się, że ceny domów wzrosną w 2019 r., Ale w znacznie wolniejszym tempie, a liczba domów na sprzedaż wzrośnie o zaledwie 1%.

Jaki jest powód? Cóż, część spowolnienia wynika ze wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych, a inna z powodu ogólnej niepewności ekonomicznej. Ta kombinacja wystarczy, aby zniechęcić wielu kupujących, którzy rozmyślają nas ty aby kupić dom.

Porada? Znajdź ekspertów, którzy pomogą Ci kupić dom

Na rynku wciąż są chętni kupujący i wielu z nich szuka nowych domów. W rzeczywistości przewiduje się wzrost liczby nowych budynków o 8% w 2019 r – to dobra wiadomość. Oto zła wiadomość: po prostu nie ma wystarczającej liczby nowych domów, aby poruszać się po niektórych obszarach. Ponadto firmy budowlane również nie mają takiej siły roboczej, aby nadążyć za popytem. Dlatego ciągle jest zapotrzebowanie na fachowców i budowlańców.

Jaki jest tego wynik? Spodziewaj się, że nowe nieruchomości będą dostępne za wyższą cenę.

Zysk dla sprzedawców

Oczekuje się, że liczba domów sprzedanych w przyszłym roku wzrośnie, nawet jeśli będzie się to działo w wolnym tempie. To świetna wiadomość dla sprzedawców! Pamiętaj jednak, że wielu kupujących jest wycenianych z rynku, co może prowadzić do mniejszej liczby ofert dla Twojego domu.

Co powinieneś z tym zrobić? Uważaj na swoją konkurencję. Powinieneś zawalczyć i sprawić aby Twój dom naprawdę wyróżniał się na tle ofert podobnych w Twojej okolicy. Przygotuj swój dom dla potencjalnych nabywców domu i współpracuj z agentem nieruchomości, aby pomógł Ci znaleźć dom w odpowiedniej cenie.

Co ważne – poczekaj na odpowiednią ofertę. Niektórzy kupujący mogą próbować cię przekłuć niską liczbą. Jeśli się nie spieszysz z przeprowadzką, poczekaj na ofertę, która zapewni Ci największy zysk. Pamiętaj, że mniej zdesperowana osoba zawsze ma przewagę podczas negocjacji!

Co z kupującymi?

Jeśli zamierzasz kupić dom na tym drogim rynku, absolutnie musisz dowiedzieć się, na jaki dom naprawdę możesz sobie pozwolić. Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora kredytów hipotecznych i oblicz miesięczną płatność, jaką może obsłużyć budżet.

Zobowiązuj się do pozostania w ramach tej kwoty budżetu. Nie spiesz się z zakupem domu, który nie ma dla ciebie sensu finansowego, bez względu na to, jak bardzo czujesz presję, gdy konkurenci wyrywają dobre domy z rynku. Możesz całkowicie zepsuć swoje finanse!
Wiele oczywiście zależy od czynników takich jak metraż czy lokalizacja. Cena z pewnością zależy od położenia: Wrocław, Kraków czy Gdańsk różnią się cenami od Radomia, Konina czy Łańcuta. W takiej sprawie każdy krok jednak wymaga przemyślenia.

 

Author: dach-komplex.pl