Aranżacja balkonu

Nie ważne czy mamy niewielki balkon w mieszkaniu, czy przestronny taras warto zadbać o ich aranżacje. Przydomowa zabudowa powinna być atrakcyjnie i funkcjonalnie urządzony. Zadbana przydomowa przestrzeń pozwoli nam cieszyć się letnią pogodą na zewnątrz. Wystarczy odpowiedni obór roślin, który pozwoli na spędzanie czasu na świeżym powietrzu od wiosny do późnej jesieni. Jeśli mamy duży przestronny balkon do dyspozycji, możemy postawić na nim komfortowy zestaw mebli ogrodowych. Jeśli ganek jest integrowany z przydomowym ogrodem, mamy jeszcze więcej możliwości zaprojektowania przestrzeni. Warto postawić na dobrej jakości materiały, które przetrwają w zmiennych warunkach pogodowych. W przypadku zadaszonej powierzchni możemy zaszaleć z dodatkami dekoracyjnymi, zdecydować się na tapicerowane meble ogrodowe z poduchami. Nie potrzebna jest wiedza architektoniczna, aby wiedzieć, że najlepiej wybierać meble i akcesoria w neutralnych barwach, aby mogły się komponować do zielonego otoczenia pośród roślin i kwiatów. Lubiąc naturalne produkty, warto wybrać drewniane meble ogrodowe o małej nasiąkliwości, wykonane np. z bambusa lub akacji.

Podłoga odporna za zmienna pogodę

Przed dokonaniem wyboru podłogi na zewnątrz, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, ponieważ nie każdy rodzaj podłoża może pasować na nasz taras. Istotnym czynnikiem jest to czy krużganek znajduje się pod dachem przy domu, czy bezpośrednio na gruncie. Nie wszystkie podłogi na taras się sprawdzą, ponieważ muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Najtańszym wyborem podłogi na tarasie są płyty betonowe. Jest to bardzo trwały materiał, wzbogacony kruszywem zapewnia właściwości antypoślizgowe.
Często na podłogę tarasową wybierane są płytki z gresu, kamienia, terakoty. Decydując się na zakup płytek na zewnątrz, należy zwrócić uwagę na parametry takie jak. Nasiąkliwość, mrozoodporność, ścieralność. Zaleta takie podłoża jest łatwość w utrzymaniu czystości.
W projektach aranżacji tarasu lub balkonu coraz częściej spotykana jest drewniana podłoga. Dobrze zaimpregnowane drewno może posłużyć na lata. Jeżeli chodzi o rodzaj drewna, to wybrać deski modrzewiowe, które są odporne na ścieranie. Egzotyczne drewno jest najlepszym surowcem na deski podłogowe. Jest on wysoce odporne na działanie szkodników, grzybów. W tego typu deskach występują naturalne olejki, które gwarantują ochronę przed wodą. Deski z drzewa egzotycznego, którego możemy wykorzystać na zewnątrz to np. ipe, cumaru, bangkirai. Tego typu gatunki drzew nie potrzebują dodatkowej pielęgnacji, impregnacji. Jednolita struktura ezgotycznych desek nadaje im piękną, gładką powierzchnię. Dodatkowo dostępna jest szeroka barwa koloru desek, przez co pasują do każdego stylu. Do stworzenia tarasu polecane są deski ryflowane, które mają wyżłobioną powierzchnię, podczas opadów podłoga nie będzie śliska.Podłoga na naszym przydomowym tarasie lub balkonie powinna współgrać z tą w znajdującą się w najbliżej sąsiadującym pomieszczeniu. Jeśli szukamy kwiatów całoroczny na taras, ciekawym rozwiązaniem będzie żurawka, ostróżka. Bukszpan wiecznie zielony to świetnie się sprawdzająca roślina na balon.

 

Author: dach-komplex.pl