Miłość, a decyzja o wynajęciu mieszkania

Kiedy jest dobry czas na podjęcie decyzji

Znajdujemy wymarzoną miłość wszystko układa nam się sielankowo, a w głowie powstaje idea, aby zamieszkać razem. Czy aby na pewno jest to dobry czas na podjęcie tej decyzji? Każda relacja i para rozwija się oczywiście indywidualnie, a wspólne mieszkanie i decyzja o nim jest od tego uzależnione. Jednak gdy jesteśmy na pierwszej fazie zakochania warto trochę otrzeźwieć, gdyż w gruncie rzeczy jeszcze nie do końca znamy tą drugą osobę, a mieszkanie razem szybko to zweryfikuje, może też prowadzić do rozpadu tak dobrze zapowiadającego się związku. Co pokazuje, że decyzja ta była powzięta zbyt szybko i pochopnie. Powoli wcale nie oznacza gorzej, oczywiście nie chodzi tu o unikanie odpowiedzialności, gdy jesteśmy w dłuższym związku, a partner czy partnerka nie chce zrobić tego kroku naprzód może znaczyć to, że nie myśli o waszej relacji poważnie i przyszłościowo, zanim jednak wyciągniemy pochopne związki warto nakłonić drugą połówkę do poważnej rozmowy. Zamieszkanie razem może być czymś naprawdę pięknym, w końcu mamy naszą ukochaną osobę prawie cały czas obok siebie, decyzja o nim musi być podjęta w odpowiednim czasie, z odpowiednich pobudek oraz z równym zaangażowaniem ze strony obojga zainteresowanych.

Decyzja podjęta – co dalej?

Ona mieszkała ze współlokatorką, a jego mieszkanie jest zbyt małe? A może oboje mieszkacie jeszcze z rodzicami? Teraz stajecie przed kolejną decyzją gdyż czeka was wynajem mieszkania. Znalezienie odpowiedniego miejsca, o należytej wielkości i wysokości czynszu, na który was stać, może nie należeć do najłatwiejszych. Wszystko jest uzależnione od rejonu, w którym chcecie zamieszkać i odległości na jaką możecie sobie pozwolić ze względu na położenie waszej pracy czy uczelni. Poszukiwania czas zacząć! Na szczęście pomocą mogą wam służyć różnego rodzaju strony, na których znajdują się interesujące was ogłoszenia. Tam też możecie porównać ceny wynajmu i wybrać opcję dla was jak najkorzystniejszą. Gdy już mieszkamy razem warto pamiętać, że kluczem do udanego związku jest rozmowa, a jeśli chcemy unikać konfliktów pomoże nam w tym jasny podział obowiązków.

Irracjonalny strach

Owszem, decyzja o wspólnym zamieszkaniu jest dosyć poważna lecz nie powinna nas ona przerażać. Nie jest to coś nieodwracalnego, z pewnością w pewnym stopniu stanowi próbę dla waszego związku. Dla tych, którym się wydaje, że od teraz ich życie będzie usłane różami – mam przykrą wiadomość, nadal musimy się starać o nasza relację może w pewnym stopniu nawet bardziej – z pewnością nie unikniemy mniejszych i większych konfliktów. Jeśli jednak jest to właściwa osoba korzyści będą przewyższały drobne nieudogodnienia. Nie powinnyśmy się więc bać podjęcia tej decyzji jeśli czujemy, że to odpowiedni czas i druga osoba też tego chce. Aby sprawdzić czy oboje jesteście na to gotowi możecie spróbować zamieszkać razem na weekend, czy wyjechać razem na urlop. Taki ”okres próbny” utwierdzi was w przekonaniu czy to dobra decyzja, czy też z jej podjęciem powinniście jeszcze chwilę zaczekać.

 

Author: dach-komplex.pl