Mieszkanie w stylu nowoczesnym

Mieszkanie w stylu nowoczesnym cechuje minimalizm, nie oznacza to, że wnętrza są puste i powiewa chłodem. W tym stylu chodzi o prostotę, symetrię, uporządkowanie. Jest to świetny pomysł na urządzenie wnętrza dla osób, które szukają indywidualnego stylu. W tego typu aranżacjach można się skupić na niebanalnych meblach, oryginalnej dekoracji ścian. Nowoczesnym przedpokój świetnie się prezentuje z architektonicznym betonem na ścianie. Nowoczesne wnętrza są przede wszystkim funkcjonalne, dopasowane do stylu życia domowników. Aranżacja pomieszczeń w stylu minimalistycznym zapewnia komfort, ergonomię. Na oknach zamiast tradycyjnych, ciężkich zasłon znajdują się lekkie rolety, które zapewniają prywatność. Urządzając salon miłośnicy minimalizmu, decydują się na wybór kanapy z regulowanym zagłówkiem bez dużej ilości poduszek. Paletę barw w stylu nowoczesnym stanowi biel, szarość, czerń, beż. W akcentach dekoracyjnych możemy wybrać bardziej wyraziste kolory. Popularnością, jeżeli chodzi detale, cieszą się kolor złoty, niebieski, zielony, żółty. Jeżeli chodzi o wybór materiałów do wykończenia wnętrz w stylu nowoczesnym, wybór jest szeroki. Na pokrycie podłogi dobrze sprawdzi się drewno, płytki drewnopodobne, wykładzina winylowa. Na ścianach, zamiast tradycyjnych farb można umieścić beton dekoracyjny, płytki ceglane.
Salon w nowoczesnym stylu cechuje niebanalne rozwiązanie dekoratorskie, mała liczba bibelotów.
Pomieszczenie w stylu minimalistycznym to połączenie różnorodnych materiałów, wzorów. Taki efekt można uzyskać poprzez fuzję kamienia i drewna, jednak musimy pamiętać o powściągliwości.

Minimalistyczny salon

Pokój zaaranżowany w stylu nowoczesnym często jest połączony z kuchnią. Zrezygnowanie z drzwi sprawia, że łatwiej jest spożywania wspólnie posiłku, pozwala zachowywać kontakt z gośćmi. Kuchnia stanowi dopełnienie salonu, strefy spotkań i miejsca wykonywania wielu czynności w ciągu dnia.
Nowoczesny salon charakteryzuje się prostotą, meble są proste pozbawione zbędnych ozdobników. Cennym meblem są geometryczne szafki, punktowe oświetlenie. Wnętrze w tak urządzonym w tym stylu pozwala łatwiej utrzymać w czystości pomieszczenie. W minimalistycznym wnętrzu ważne jest utrzymanie odpowiedniego balansu w umeblowaniu. Ważne, aby wnętrze nie stało się przytłaczające, warto zadbać o odpowiednim doborze kolorów i materiałów.

Minimalistyczna kuchnia

Kuchnia w stylu minimalistycznym stawia na jakość, główną cechą jest prostota. Styl nowoczesny w kuchni charakteryzuje się wąską gamą kolorów, jednolitą zabudową. Dodatki w kuchni powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, chromu lub szkła. Materiałami, jakie możemy wykorzystać do urządzenia kuchnia, jest cement, beton.Meble kuchenne w stylu nowoczesnym wykonane są z metalu lub szkła. Dodatki występujące w kuchni ograniczone są do minimum, designerskie ściereczki kuchenne. Na podłodze w kuchni najczęściej znajdują się płytki w dużych rozmiarach, aby nadać kuchni jeszcze bardziej surowego charakteru. W minimalistycznej kuchni świetnie sprawdzi się mozaika, która kontrastuje z barwą płytek. Nowoczesne pomieszczenie zaprojektowane zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, oznacza dobrą organizację.W kuchni minimalistycznej kuchni, tak jak w pozostałych pomieszczeniach, ważną rolę odgrywa oświetlenie. Dobrze się sprawdzą oświetlenie ledowe lub halogeny.Coraz bardziej popularne są niskie meble modułowe. Tego typu rozwiązanie umożliwia zamontowanie ciągu mebli o dowolnej długości, przez co można wykreować własny styl. Małym nakładem możemy odmienić wygląd kuchni.

Author: dach-komplex.pl