Jak tanio wykończyć łazienkę?

Przezwyciężyć koszty

Korzystanie z odnowionej łazienki to komfort, którego doświadczyć pragnie wielu właścicieli mieszkań. Jednak wysokie koszty remontu odstraszają ich często od wprowadzenia swego pomysłu w życie, wprowadzając w stan biernego wyczekiwania na rabaty i korzystne okazje. Jak tanio wykończyć łazienkę, czy to w ogóle możliwe?

Farba i jej zalety

Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie na remoncie łazienki będzie wykorzystanie farby na całej powierzchni ścian bądź jej części.
Egzamin zdają farby lateksowe, doskonale nadające się do pokrycia pracującego podłoża.
Innym rodzajem farby, który sprawdza się w łazienkach, są odporne na wilgoć farby lateksowo-akrylowe. Ich wadą jest nieprzepuszczanie pary wodnej, przez co najlepiej sprawdzą się w łazienkach z oknem.
Użyć możemy także farb emulsyjnych z cząsteczkami kwarcu, odpornych na zanieczyszczenia, grzyby, pleśnie, oraz dobrze znoszących nawet intensywne czyszczenie.
Kolejną opcją jest „oddychająca” farba z cząsteczkami krzemionki, odporna na zmywanie, szorowanie i żółknięcie.
Jednak nie tylko ściany warto potraktować farbą. By uzyskać upragniony kolor płytek, nie musimy polegać wyłącznie na tym, co do zaoferowania ma nam najbliższa hurtownia budowlana – możemy zwyczajnie je przemalować! Emalia może być stosowana bezpośrednio na fugi, a jej zaletą są zawarte weń substancje grzybobójcze. Nada naszym płytkom elegancki, matowy wygląd.

Inny pomysł na ściany

Rzesze zwolenników zyskują sobie fototapety, kolejny tani sposób na ściany w łazience. Choć nie należą do najtańszych, samodzielne ich przyklejenie pomoże nam zniwelować koszty. Fototapety łazienkowe są wykonane ze specjalnych, chroniących przed wilgocią materiałów, a ich koszt wynosić może od 10 do 50 zł/m2. Istnieje także możliwość zamówienia fototapety z wybranym przez siebie wydrukiem (co kosztować nas będzie od 20 do 170 zł/m2).

Tania posadzka

Pomysłem na tanią posadzkę w łazience jest wykorzystanie wylewek betonowych lub cementowych wykończonych farbą. Ich wykonanie nie powinno nastręczać zbyt wielu trudności. Są odporne na ścieranie, zarysowania i wilgoć, a także łatwe w czyszczeniu. Farba pomoże nam odpowiednio dopasować je do wystroju łazienki.
Wykorzystać można także wykładzinę PCW. Do jej największych zalet należą niska cena (25 zł/m2), mnogość dostępnych motywów oraz łatwość i krótki czas potrzebny na jej ułożenie. Najlepiej dostosować ją do szerokości pomieszczenia, tak aby uniknąć stosowania łączeń.

 

Author: dach-komplex.pl