Hale produkcyjne i magazynowe w Łodzi

Łódź zdobyła złotą sławę jako metropolia przemysłowa – obecnie to jeden z największych rynków magazynowych. Stanowi godna rozważenia alternatywę dla Warszawy ze względu na niższe stawki i atrakcyjne położenie w centrum kraju.

Łódź – logistyczne serce Polski

Łódź słynie jako logistyczne serce Polski – jest główną konkurencją dla Warszawy ze względu na niewielką odległość obu miast od siebie. W Łodzi powstało aż siedem parków logistycznych, a kolejne magazyny i hale produkcyjne wciąż są budowane.

Polska Centralna przyciąga inwestorów od lat – należy do Unii Metropolii Polskich i ma ważne tradycje handlowe i produkcyjne. Obecnie jednak nie słynie z fabryk i przemysłu, lecz odgrywa ważną rolę w branży logistycznej.

Łódź – położenie w centrum Polski

Łódź leży w centrum Polski i jest ważnym węzłem komunikacyjnym – drogowym, kolejowym czy lotniczym. Poza tym można tu skorzystać z ulg dzięki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a także wsparcia ze strony Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Wszystko to sprawia, że popularne są hale magazynowe w Łodzi i jej bliskim sąsiedztwie – jak Sieradz, Radomsko, Tomaszów Mazowiecki itd. Wynajem magazynu w Łodzi jest wygodny dla przedsiębiorców ze względu na szeroki wybór obiektów oraz nieustannie poszerzaną bazę. Znaczenie ma też nowoczesny dworzec kolejowy – Łódź Fabryczna, gdyż Łódź pełni ważna rolę kluczowego węzła kolejowego w Polsce.

Wynajem magazynu – Łódź

Wielką przewagą Łodzi jest jej lokalizacja – to jedno z głównych kryteriów decydujących o wyborze danego obiektu. Wynajem powierzchni magazynowych w Łodzi oraz bliskiej okolicy rozwija się tak dobrze właśnie dzięki położeniu miasta oraz połączeniach z innymi metropoliami – jak Warszawa, Wrocław czy Katowice.

Magazyny w Łodzi oraz okolicy

Dużą popularność zdobywają też miasta sąsiednie – jak Brzeziny, Głuchów, Tomasz Mazowiecki, Pabianice czy Stryków. Popularny jest Panattoni Europe, obiekt pioniera w branży powierzchni przemysłowych, wybudowany dla firmy OBI. Zajmuje on teren gminy Nowosolna przy węźle Brzeziny łączącym drogę krajową z autostradą A2.

Central European Logistics Hub oferuje powierzchnię klasy A z przeznaczeniem na składowanie i lekką produkcję. W dodatku powierzchnia daje potencjał rozbudowy. Tulipan Park Stryków znajduje się w pobliżu autostrad A1 i A2 – stanowi nowoczesny kompleks budynków o pow. 400 tys. m2. W projekcie uwzględniono życzenia najemców, co – poza lokalizacją – stanowi duży atut inwestycji.

Wymienione inwestycje są jedynie przykładowe, nieustannie powstają też nowe obiekty odpowiadające na potrzeby dużych i niewielkich najemców.

 

Kategoria: projekty budowlane

 

Author: dach-komplex.pl