Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy do salonu?

Zależy Ci na tym, aby w Twoim salonie znalazł się piękny, a zarazem funkcjonalny stolik kawowy? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę w trakcie podejmowania decyzji? Sprawdź, czym charakteryzują się wysokiej jakości meble tego rodzaju i dowiedz się, w jaki sposób dokonać wyboru, szukając idealnego stolika kawowego.

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu?

Stolik kawowy pełni w salonie niezwykle ważną funkcję. Ważne, aby mebel był przede wszystkim praktyczny, jednak równie istotne są jego cechy związane z wizualnymi kwestiami. Decydując się na zakup takiego mebla, najważniejsze jest jednak uwzględnienie dostępnej przestrzeni, w jakiej ma się on znaleźć. To ona warunkuje przede wszystkim kształt i rozmiar modelu, a także ma niemały wpływ na to, w jakim stylu powinien być wykonany dany stolik. Aby znaleźć idealne miejsce na ustawienie tego rodzaju wyposażenia, warto pamiętać o:

  • zachowaniu odpowiedniej odległości między stolikiem a sofą, kanapą lub fotelem (najczęściej jest to ok. 50 cm),
  • zadbaniu o to, by stolik nie przekraczał połowy długości kanapy,
  • nie przekraczaniu wysokością stolika kawowego siedziska.

Wszystkie te cechy warunkują wygodę korzystania z wyposażenia w salonie i wpływają na ich ogólną użytkowość. 

Jak wybrać stolik kawowy?

Wybierając stolik kawowy do salonu, warto pamiętać, że pomieszczenie to jest użytkowane nie tylko przez wszystkich domowników, ale i przewijających się w domu gości. Pierwszą, najważniejszą zasadą, jaką warto uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji, jest jego wygląd zewnętrzny. W tym przypadku należy kierować się własnymi preferencjami. Dobrze, jeśli mebel będzie dopasowany do pozostałego wyposażenia. Istotną rolę odgrywa tu styl, w jakim urządzono salon. Stoliki kawowe można bowiem wybierać w zależności od ich cech charakterystycznych, które są typowe dla takich sposobów dekorowania wnętrza domu jak na przykład:

  • skandynawski,
  • japandi,
  • loftowy,
  • eklektyczny,
  • nowoczesny,
  • minimalistyczny.

Drugą istotną kwestią jest to, aby stolik kawowy wybrać pod względem jego użytkowości i praktyczności. Warto decydować się na modele dość lekkie, które łatwo przenosić z jednego miejsca na drugie. Wygodne warianty to również te, które posiadają dodatkowe półki pod blatem. Dzięki nim możliwe jest bowiem przechowywanie większej liczby przedmiotów, przy jednoczesnym zachowaniu porządku na wierzchu mebla.

Stolik kawowy – jaki jeszcze powinien być?

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór stolików kawowych. Modele różnią się od siebie nie tylko rozmiarem i kształtem, ale także kwestiami związanymi z wyglądem takimi jak design, dodatkowe zdobienia i materiał, z jakiego meble są wykonane. Warto podkreślić także, że w ofertach można znaleźć zarówno wyposażenie wysokiej jakości, jak i niskiej. Aby zapewnić sobie najlepsze wykonanie danego stolika kawowego, a co za tym idzie, zagwarantować jego długą użytkowość, dobrze jest zakupić go u sprawdzonego producenta. W sklepie Sinesti znajdują się bardzo ciekawe modele, atrakcyjne nie tylko ze względu na piękny design i funkcjonalność, ale również solidne, trwałe i estetyczne materiały, z jakich wykonane są poszczególne elementy mebli.

Author: dach-komplex.pl