Zastanawiacie się jaka będzie wasza rata kredytu? Sprawdźcie to już teraz!

Wiele par, które decydują się na wzięcie kredytu na mieszkanie, przeraża przede wszystkim wysokość zadłużenia i to jak długo trzeba będzie spłacać ten kredyt. Kredyt mieszkaniowy jest bez wątpienia bardzo poważnym zobowiązaniem, jednak w dzisiejszym świecie niemalże nie możliwe jest, aby młodzi poszli na swoje bez takiego kredytu. Młodzi ludzie postawieni są przed wyborem, albo kredyt, albo wyjazd za granicę, ponieważ, żeby w Polsce uzbierać, powiedzmy takie 300 tysięcy na mieszkanie, potrzeba pracować wiele lat. Oczywiście wszystko zależy w jakiej branży para pracuje, ale nawet najlepsze zarobki, pozwolą na kupno mieszkania dopiero po dobrych kilku latach odkładania.
Dlatego też takim wzięciem cieszy się kredy mieszkaniowy.
Najważniejsze jest na jakich zasadach chcemy go wziąć, jaki będzie okres spłaty oraz oprocentowanie. Możemy sprawdzić to nie wychodząc z domu.

Zanim się zadłużysz, sprawdź czy to się opłaca!

Kalkulator kredytowy pozwoli sprawdzić zarówno jak wysoka będzie rata, ale także w jakim banku będzie najlepiej zaciągnąć pożyczkę. W Internecie jest masa stron na których taki kalkulator kredytowy wykona za nas wszystkie obliczenia i wskaże ile to będzie nas kosztować. Trzeba pamiętać również o tym, że kredyt o wysokości powiedzmy 300 tysięcy, brany jest zazwyczaj na 30 lat. Przez ten 30 lat, co miesiąc będziemy musieli spłacać ratę kredytu w wysokości około 1500-1700 złotych. Warto dodać, że kredyt brany jest tu i teraz. Nikt nie wie jak sytuacja na giełdzie i rynku europejskim oraz światowym będzie wyglądać za 5 lat, a co dopiero za 20. W tym momencie stopy oprocentowania kredytów są najniższe w historii, co zachęca do brania kredytów. Lecz wiadome jest, że prędzej czy później stopy procentowe wzrosną. A razem z nimi wzrosną raty kredytów. Bardzo podobna sytuacja nastąpiła u tak zwanych Frankowiczów. Ludzie na potęgę brali kredyt w franku szwajcarskim, po czym minęło zaledwie parę lat, wydarzyło się kilka zawirowań giełdowych, i frank poszybował na kurs 4 złotych za jednego franka. Jak łatwo się domyślić raty kredytobiorców poszybowały dokładnie tak samo w górę.
Jednakże tak skonstruowany jest dzisiejszy zachodni świat. Albo bierzesz kredyt i kupujesz mieszkanie od zaraz, albo pracujesz na nie latami. Na szczęście dzięki kalkulatorom, możemy sprawdzić, jak będzie wyglądała nasza spłata przez lata. Decyzja aby wziąć kredyt mieszkaniowy zawsze jest trudna, dlatego powinniśmy podejmować ją na chłodno.

 

Author: dach-komplex.pl