Jaką podłogę wybrać do salonu ?

O wyglądzie salonu nie decydują jedynie meble i dodatki, wpływ na urodę salonu ma również podłoga i drzwi. Na rynku jest szeroki wybór możliwości w tym zakresie. Kładąc podłogę w salonie, warto wybrać podłogę, która będzie się komponować z wizją aranżacji salonu. Do wnętrz w stylu klasycznym najlepszym wyborem będzie drewno, kamień. Najczęstszym rodzajem podłogi wybieranej do salonu są panele podłogowe. Tego typu podłoga jest prosta do położenia, nie potrzeba specjalistycznych umiejętności. Koszty związane z zakupem paneli wiążą się z grubością, strukturą paneli. Najchętniej kupowane są panele przypominające drewno. Dostępne są panele na podłogę w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co możemy je dopasować do nowoczesnych wnętrz, wybierając odcienie szarości. Trwałość takiej podłogi zależy od stopnia jej ścieralność. W wielu większych miastach możemy znaleźć outlet paneli podłogowych, w takich miejscach często występują rabaty, najtaniej panele znajdziemy w cenie 20 złotych za metr. Panele na podłodze mają swoje wady, osada się na nich kurz, ponieważ się elektrostatyczne.

Klasyczne drewno do salonu

Najdroższą opcją, jeżeli chodzi o podłogę w salonie, jest drewno. Chociaż dla wielu osób tradycyjny parkiet dębowy jest przeżytkiem. Jeśli posiadasz większy budżet, warto postawić na drewnianą podłogę, która jest solidna, posłuży na lata. Drewniana podłoga jest naturalna i uniwersalna, wpasuje się do każdego stylu wnętrz. Ten surowiec jest od wieków wybierany na podłogę w domach. Drewniana podłoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji, konserwacji. Średnio co 10 lat zalecane jest cyklinowanie i ponowne lakierowanie drewnianych desek. Z upływem lat deski się starzeją, przez co posiadają swój unikatowy charakter. W pielęgnacji drewna nie można przesadzać z ilością wody, stosować środki czystości przeznaczone do drewna. Nie powinno się myć tego rodzaju podłogi za pomocą tradycyjnego mopa sznurkowego. Do wyboru na deski podłogę mamy gatunki polskich drzew takich jak świerk, sona, buk. Gatunki drewna egzotycznego, które są nieco droższe, ale również bardziej odporne na kontakt z wodą i wilgocią. Elegancji parkiet w mieszkaniu jest elegancki i ponadczasowy. Parkiet może być wykonany z drewna buku, dębu, orzecha. Najczęściej układany jest we wzór jodełki, kwadraty, cegiełka. Tego typu podłoga jest trwała i solidna, w razie uszkodzenia pojedynczych klepek, wystarczy je wymienić.

Płytki do salonu

Decydują się za wybór płytek do salonu, dobrym rozwiązaniem będzie gres, sprawdzi się świetnie we wnętrzach nowoczesnych. Chłodna kolorystyka płytek dobrze komponuje się z imitacją betonu. W salonie w stylu rustykalnym świetnie wyglądają płytki drewnopodobne, imitujące drewniane deski z sękami. Ważnym czynnikiem przy wyborze płytek do salonu, jest klasa ścieralności, im wyższa klasa, tym lepiej. Płytki do tego pomieszczenia nie powinny być śliskie, należy wybierać płytki z parametrem od R3 do R13. Faktura płytek może z wysokim połyskiem, być szorstka. Najlepiej do salonu wybrać płytki o jednolitej strukturze, przez co są widoczne ślady ścierania płytek.

 

Author: dach-komplex.pl