Wynajem czy kredyt? Co najbardziej opłaca się młodym ludziom?

Jeśli jesteście młodym małżeństwem i planujecie kupić swoje pierwsze mieszkanie, najważniejsze informacje dotyczące zakupu nieruchomości znajdziesz w tym artykule. Jeżeli planujesz sfinansować zakup mieszkania kredytem hipotecznym, to nim dojdzie to do skutku, warto abyś udał się do wybranego banku na rozmowę wstępną i dowiedział się najmniejszych szczegółów dotyczących rat kredytu, oprocentowania i rozciągnięcia rat w latach.
Warto byś również zadbał o swoją zdolność kredytową.

Blisko aż 70% Polaków nie stać na kupno mieszkania. Z doświadczenia wielu Polaków wiemy, że często młode małżeństwo lub rodzina z dziećmi decydują się na wynajem, który z roku na rok przynosi coraz większe wydatki, a wcale nie są poprawiane ich standardy życia w wynajmowanym mieszkaniu. Często również rodziny pomieszkują u bliskich kątem, a nisko płatna praca zarobkowa, nie pozwala im na zmianę warunków życia. Jednak naprzeciw wychodzi im państwo.

W jaki sposób Państwo może pomóc nam zrealizować nasze marzenie o własnym mieszkaniu?

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, obywatele mogą starać się o mieszkania z opcją najmu lub o mieszkania z dojściem do własności. Powstają nowe osiedla posiadające dogodny dostęp do komunikacji miejskiej, szkół, przedszkoli, żłobków, czy placówek medycznych. Wszystko to robione jest dla ludzi po to, aby poprawić standardy życia ludzi w Polsce. Głównym powodem programu Mieszkanie Plus jest zwiększenie liczby dostępnych cenowo nieruchomości dostępnych na rynku. Finansowanie inwestycji odbywa się z wykorzystaniem funduszy Banku Gospodarstwa Krajowego. Program jest realizowany powszechnie, co oznacza, że skierowany jest do wszystkich grup społecznych.
Mieszkanie plus ma wspierać wszystkich tych, dla których kupno mieszkania jest z wielu powodów niemożliwe. Głównym problemem są pieniądze, które trudno jest w dzisiejszych czasach odłożyć. Ceny żywności i benzyny często dają nam siwe znaki. Dzięki rządowemu programowi Mieszkanie Plus, przykładowe polskie młode małżeństwo, jest w stanie się usamodzielnić i iść na swoje. Warto też napisać o elemencie wspierającym program od stycznia 2019 roku – projekt „Mieszkanie na start”. Jest to bezzwrotna pomoc państwa w pierwszych latach najmu mieszkania. Istnieją dwa kryteria, które musicie spełnić. Brak prawa do własności mieszkania i brak prawa do lokalu spółdzielczego, a także zdolności czynszowej. Po spełnieniu tych warunków Państwo wesprze was w najmie mieszkania. Dzięki tym programom wiele młodych ludzi może w końcu spełnić swoje marzenie o własnych czterech ścianach.

 

Author: dach-komplex.pl