Zjeżdżalnia ogrodowa – jak wybrać i dlaczego warto? 2 wskazówki i 2 zalety

Zjeżdżalnie plastikowe to nierozłączny element dzieciństwa. Taka niepozorna plastikowa zjeżdżalnia potrafiła nam dostarczyć radość na solidne kilkanaście godzin zabawy. W plastikowe zjeżdżalnie był i jest wyposażony każdy plac zabaw, który młodsze, czy starsze dzieci najchętniej odwiedzałyby codziennie. Ale pewnie nie masz czasu na codzienne wycieczki na plac zabaw. To sprawia, że dzieci mają znacznie ograniczony dostęp do ciekawych zabaw na świeżym powietrzu i szybko zajmują sobie czas internetem. Zapewne wolałbyś, żeby Twoje dzieci nie spędzały całych dni np. na oglądaniu filmów, w których promowana jest przemoc i łamanie prawa. W takim razie musisz im zapewnić dostęp do rozrywki w domu. Wystarczy, że wyposażysz się w plastikową zjeżdżalnię i stworzysz w ogrodzie mały, prywatny plac zabaw. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać idealną zjeżdżalnię ogrodową oraz dlaczego warto ją kupić. Zapraszamy!

Jak wybrać zjeżdżalnie ogrodowe? 2 uniwersalne wskazówki, dzięki którym wybierzesz najlepsze zjeżdżalnie dla dzieci

Plastikowa zjeżdżalnia to świetne źródło radości dla młodszych dzieci, czy starszych dzieci. Ale taka nieodpowiednio dobrana zjeżdżalnia potrafi być również poważnym zagrożeniem dla zdrowia Twoich pociech. Wystarczy chwila nieuwagi, a Twoje dziecko zrobi sobie krzywdę. Winna będzie zjeżdżalnia, którą wybrałeś niezgodnie z dwoma poniższymi wskazówkami. Dokładnie przemyśl, jaka zjeżdżalnia będzie najlepszym wyborem do Twojego ogrodu, a zmniejszysz ryzyko nieprzyjemnych sytuacji do minimum.

Podstawowa kwestia to europejski certyfikat TUV NORD i certyfikat CE. Jeśli zjeżdżalnia ma taki certyfikat, to znaczy, że przed pojawieniem się na rynku przeszła odpowiednie testy. Takie certyfikat są najlepszą gwarancją bezpieczeństwa, który powinna mieć każda zjeżdżalnia. Kiedy decydujesz się na zakup certyfikowanej zjeżdżalni, to masz pewność, że Twoje dziecko będzie się bezpiecznie bawić i dopóki użytkuje zabawkę zgodnie z jej przeznaczeniem, to nic mu się nie stanie. Pamiętaj, że zjeżdżalnia ogrodowa z certyfikatem będzie nieco droższa od typowych chińskich zjeżdżalni z marketu. Za różnicę cenową odpowiadają przeprowadzone testy jakości, które trochę kosztowały producenta.

Jeśli producent nie ma certyfikatów, to Twoje dziecko zostanie “króliczkiem doświadczalnym”. To ono pierwsze przetestuje zjeżdżalnię w praktyce i sprawdzi, czy poradzi sobie z danym obciążeniem. Wyposaż ogrodowy plac zabaw w certyfikowaną zjeżdżalnię i nie narażaj swojego dziecka na zbędne niebezpieczeństwo. Kliknij link powyżej i zapoznaj się z naszą ofertą, a z pewnością znajdziesz idealną zjeżdżalnię ogrodową. Wszystkie zjeżdżalnie z naszej oferty mają odpowiednie certyfikaty i ponadto są wykonane z najwyższej jakości materiału.

Materiał to drugi najważniejszy element, o którym musisz pamiętać przy wyborze zjeżdżalni. Najlepszym wyborem będzie polietylen HDPE. To materiał zapewniający idealne parametry techniczne i świetne właściwości praktyczne. Polietylen HDPE charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne. Dzięki temu zjeżdżalnia będzie służyć Twoim dzieciom przez wiele lat i nie odbarwi się w międzyczasie. Ponadto ten materiał gwarantuje komfortową zabawę. Taki zestaw cech sprawia, że polietylen HDPE jest najlepszym wyborem, kiedy kupujesz zjeżdżalnię ogrodową.

Rozrywka na świeżym powietrzu dla dzieci – Zjeżdżalnie ogrodowe zapewniają rozrywkę dzieciom, a Tobie komfortowy nadzór

Stworzenie ogrodowego placu zabaw, w którym będzie się znajdować zjeżdżalnia i inne zabawki to wspaniały pomysł na codzienny wypoczynek na świeżym powietrzu dla Twoich dzieci. Dzięki takiemu prywatnemu placowi zabaw nie będziesz musiał szukać trochę wolniejszego dnia na zabranie dzieci na zjeżdżalnię, huśtawkę itd. Twoje dzieci będą mieć to wszystko do dyspozycji w okolicach domu, więc będą mogły codziennie bawić się na świeżym powietrzu. A Ty będziesz mógł w pełni komfortowo spędzać czas ze swoimi dziećmi i nadzorować ich zabawę bez inwestowania mnóstwa czasu w wyjazdy na plac zabaw.

Podsumowanie

Mimo że każda zjeżdżalnia ogrodowa wygląda bardzo podobnie, to wszystkie dzielą się na co najmniej 2 grupy. Koniecznie wybieraj zjeżdżalnię spośród tych wyposażonych w certyfikaty. W przeciwnym razie Twoje dziecko zostanie testerem zjeżdżalni, co może się skończyć niebezpieczną sytuacją i wizytą w szpitalu. Wybrana zjeżdżalnia ogrodowa zapewni Twoim dzieciom świetną zabawę, a Tobie komfortowy nadzór tylko wtedy, kiedy będzie spełniała odpowiednie normy. Wyposaż się w taką zjeżdżalnię w sklepie TRIBECCO i sprawdź sam!

Author: dach-komplex.pl