Daszek na balkonem – świetne i praktyczne uwieńczenie całości

Zadaszenie balkonu spełnia kilka zadań. Pierwsze i najważniejsze to ochrona przed promieniowanie słonecznym, deszczem i zanieczyszczeniami. Oprócz tego stanowi element wysoce estetyczny, nadając balkonowi niezwykłego uroku.

Daszek nad balkon – rodzaje

Sporo osób wybiera zadaszenia balkonu szklane. Są one niezwykle eleganckie, przepuszczają światło i świetnie komponują. się z nowoczesną aranżacją balkonu czy tarasu. Ich jedynym minusem jest to, że po deszczu czy dużym wietrze bardziej widoczne są na nich zanieczyszczenia. Jeśli chodzi o kwestię trwałości, to nie ma się co obawiać, ponieważ dobrej jakości daszki wykonane są z grubego szkła odpornego na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Aby jednak móc cieszyć się dobrym zakupem trzeba wybrać odpowiedniego producenta. Warto zerknąć na stronę tego sklepu METAL-GUM, który ma bogatą i różnorodna ofertę, wśród której znajdują się także daszki szklane. Pokryte są one dodatkowo folią dla wzmocnienia, a o ich niebywałym uroku świadczy idealne połączenie wysokogatunkowej stali nierdzewnej w kolorze satynowym i mocnego szkła. Zakup dobrego produktu jest gwarancją długich lat użytkowania.

Plexi

Tego typu daszek nad balkonem wykonany ze szkła akrylowego, również ciekawie prezentują się jako zadaszenie balkonu. Wybierają je osoby, które chcą mieć przeźroczyste zadaszenie balkonowe.. Dobre gatunkowo tworzywo, podobnie jak szkło, będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Nie każdy jednak zdecyduje się na taki materiał zadaszenia, ponieważ w niektórych przypadkach wygląd daszka pleksi nie dorównuje szklanemu czy poliwęglanowemu. Jest to jednak kwestia gustu i dopasowania do stylistyki balkonu.

Poliwęglan

Bardzo często wybierane są daszki balkonowe poliwęglanowe. Materiał ma świetne parametry techniczne, dlatego jest trwały i odporny na działanie promieni UV. Poliwęglan zapewnia perfekcyjną ochronę przed słońcem i uszkodzeniami mechanicznymi Nie odbarwi się pod wpływem czynników atmosferycznych. Do tego łatwo się je utrzymuje w czystości i są bardzo poste do zamontowania, a ich cena jest naprawdę atrakcyjna.

Oczywiście oferta rynkowa w tym segmencie jest bardzo różnorodna. Można zdecydować się na lekkie konstrukcje aluminiowe, ciężkie stalowe profile, bądź eleganckie i stylowe drewno. Każdy ma swój pomysł na to, aby daszek na balkon wyglądał estetycznie i płynnie komponował się z całością zabudowy oraz wystroju. Jeśli materiał zostanie umiejętnie dobrany oraz kształt i szerokość zadaszenia, wtedy efekt zawsze będzie imponujący.

Author: dach-komplex.pl