Jak dobrze przygotować się do kupna nieruchomości?

Poszukiwanie dla siebie domu czy mieszkania to dla wielu przeżycie. Wspaniale jest chodzić po każdym domu, czy to w domu otwartym, czy na prywatnym pokazie, i wyobrażać sobie siebie i swoją rodzinę pracującą, grającą, relaksującą i mieszkającą w pokojach.

Ale faza snu twoich nowych poszukiwań domu musi w końcu się skończyć. Gdy znajdziesz dom, który odpowiada Twoim potrzebom, nadszedł czas, aby zapiąć pasy i zdecydować się na kupno mieszkania zanim zrobi to ktoś inny.

Umowa zakupu

Nie możesz kupić domu bez uprzedniej oferty. Oferta zakupu, zwana także umową zakupu lub listem intencyjnym, jest dokumentem prawnym, który określa cenę, którą jesteś skłonny zapłacić za dom, sposób, w jaki zamierzasz za niego zapłacić, oraz inne kluczowe warunki transakcji.

Oferty zakupu zazwyczaj stają się prawnie wiążące, gdy sprzedawca zaakceptuje warunki. Przepisy regulujące ich egzekucję i unieważnienie różnią się jednak w zależności od stanu i niezwykle często ich zmiany przed zamknięciem lub uzależnienie ich wykonania od pewnych korzystnych wyników, takich jak pozytywna kontrola termitów lub inne inspekcje.

Jeśli współpracujesz z agentem nieruchomości, najprawdopodobniej zmodyfikuje on wstępnie napisany szablon z warunkami specyficznymi dla Twojej transakcji.

Biorąc jednak pod uwagę rozmiar i długoterminowe konsekwencje każdej transakcji na nieruchomości mieszkalnej, w Twoim najlepszym interesie jest pełne zrozumienie następujących kwestii:
-Elementy Twojej oferty zakupu
-Typowe nieprzewidziane zdarzenia, które mogą wpłynąć dokonanie zakupu
-Jak stworzyć silne ogłoszenia w ramach ograniczeń lokalnego rynku nieruchomości i sytuacji osobistej
-Jak odpowiedzieć na wszelkie kontroferty sprzedającego

Kluczowe elementy oferty zakupu

Okno rozważań.
Ta klauzula określa, jak długo warunki oferty pozostają ważne – innymi słowy, jak długo sprzedawca musi je uwzględnić. Jeśli sprzedawca nie odpowie do końca okna, kupujący może złożyć kolejną ofertę.

Wpłata za prawdziwe pieniądze.
Depozyt pieniężny pokazuje, że kupujący poważnie myśli o zakupie domu. Kwota, zwykle około 1% całkowitej ceny oferty, jest podana w ofercie oraz w czeku osobistym lub kasowym towarzyszącym dokumentowi. Jeśli transakcja zakończy się powodzeniem, wyłożone pieniądze są uznawane przy zamknięciu (zmniejszając całkowite koszty zamknięcia). Jeśli transakcja się powiedzie, pieniądze mogą zostać zwrócone lub nie, w zależności od prawa w danym państwie/stanie i tego, czy oferta zawiera określony język określający termin zwrotu depozytu.

Opis prawny nieruchomości.
Jest to prawny opis własności fizycznej zapisany w oryginalnym tytule. W zależności od lokalnych zwyczajów zawiera on pewną kombinację nazwy podziału, numerów bloków i partii, pomiarów numerycznych nieruchomości oraz opisów jej granic fizycznych. W przypadku nowo podzielonych nieruchomości sprzedawca musi zagwarantować, że wszystkie granice są ostateczne i posiadać niezbędne zgody rządu.

Opis dołączonych urządzeń.
W tej sekcji opisano wszystkie urządzenia, sprzęty, przedmioty mechaniczne, mienie osobiste, które zostaną uwzględnione w sprzedaży nieruchomości bez dodatkowych kosztów. Typowe przykłady obejmują urządzenia kuchenne, sprzęt HVAC, budynki gospodarcze, rośliny ogrodowe, czujniki dymu i gniazda kablowe.

Łączna cena zakupu i finansowanie. Określa to całkowitą cenę, którą kupujący jest skłonny zapłacić za nieruchomość, kwotę zaliczki (gotówkę przy zamknięciu), kwotę do sfinansowania oraz metodę finansowania (np. hipotekę}.

 

Author: dach-komplex.pl