Czym jest dach w systemie klejonym?
System klejony przeznaczony jest przede wszystkim do dachów płaskich, które narażone są na regularny kontakt z wilgocią, a także zalegającym na jego powierzchni śniegiem oraz deszczem. Folie wykorzystywane w tym celu świetnie sprawdzają się również do renowacji starych pokryć bitumicznych.
System ten polega na przyklejaniu folii na dachu w odpowiedni sposób, bez wykorzystywania mechanicznego kotwienia. W tym celu stosowane są membrany pochodzące od renomowanych firm, takich jak Fatra, które wykonane są na bazie PVC-P. Do systemu klejonego używamy membran z fabrycznie zintegrowaną warstwą spodnią na bazie włókniny PES zgodnie z systemem FATRAFOL S.
Montaż hydroizolacji dachu w systemie klejonym
Montaż hydroizolacji dachu w systemie klejonym polega na przyklejeniu folii do powierzchni dachu. Odpowiednia przyczepność poszczególnych warstw zapewni nam właściwe mocowanie wszystkich warstw, co zabezpieczy konstrukcję przed wpływem m.in. obciążenia od wiatru. Pasy membrany układane są na dachu na zakładkę, dzięki czemu gwarantują całkowitą szczelność. Na łączeniach są zgrzewane za pomocą ręcznych lub automatycznych zgrzewarek.
Zalety hydroizolacji dachu w systemie klejonym
Głównymi zaletami hydroizolacji dachu w systemie klejonym są jej szczelność i długotrwała żywotność. Ponadto folie izolacyjne wykorzystywane w tym celu:
- mogą być wystawiane na bezpośredni wpływ warunków atmosferycznych (promieniowanie UV, wiatr, wilgoć, wahania temperatur),
- mają zwiększoną wytrzymałość pożarową,
- są dostępne w różnych wymiarach.
Duże znaczenie dla skuteczności membrany ma jednak jej montaż w odpowiednich warunkach.
Najnowsze komentarze