Czas na własne cztery kąty

Zastanawiasz się nad zakupem lub też wybudowaniem od podstaw swoich własnych czterech kątów? Przed tobą długa droga i mnóstwo ważnych decyzji, które trzeba będzie podjąć, a od których zależeć będzie w dużej mierze komfort twojego mieszkania – a przez to życia. Warto na tym etapie skorzystać z rac profesjonalistów, którzy będą w stanie odpowiednio ci doradzić, przez co unikniesz popełnienia wielu błędów, które mogą być katastrofalne w skutkach. Na początek jednak odpowiedz sobie na kilka pytań.

Mieszkanie czy dom?

Dla wielu osób wybór ten podyktowany jest kwestiami finansowymi – mieszkania są zwykle tańsze od domów jednorodzinnych wolnostojących czy też segmentów w tak zwanych szeregowcach, jednak niekoniecznie muszą być one droższe w eksploatacji (odpada chociażby czynsz, który nawet w przypadku mieszkań własnościowych potrafi przyprawić o zawrót głowy). Własny dom to też duża wygoda oraz niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne, z bloku zaś musimy się liczyć z obecnością wielu sąsiadów, z których niektórzy mogą być dość uporczywi.

Rynek pierwotny czy wtórny, a może budowa domu?

Oba te rozwiązania także mają swe wady i zalety. Dom czy mieszkanie w stanie deweloperskim daje duże możliwości pod względem aranżacji, zwykle jasna jest też sytuacja prawna (brak zameldowanych lokatorów, hipoteki itp.), jednak wiąże się to z długotrwałym remontem i kosztami. Z kolei nieruchomość z drugiej ręki może nieść za sobą wiele przykrych niespodzianek, również stan techniczny nie zawsze jest taki, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka. Ciekawym rozwiązaniem dla osób cierpliwych jest budowa domu od podstaw – wówczas powinien on w pełni sprostać naszym oczekiwaniom.

 

Author: dach-komplex.pl