Styrodur — nowoczesny materiał ociepleniowy

Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu, gdzie kupisz wysokiej klasy materiały budowlane, skorzystaj z naszej oferty i wybierz wysokiej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. W naszym asortymencie znajdziesz, między innymi, styrodur, który jest popularnym materiałem ociepleniowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, czytaj dalej.

Styrodur XPS — czym jest ten materiał?

Styrodur xps, czy też innymi słowami styropian xps to materiał, który obecnie jest niezwykle popularny w budownictwie. Wykorzystywany jest on przede wszystkim do celów ociepleniowych, ponieważ ma on odpowiednie do tej funkcji parametry. Produkt ten często mylony jest ze styropianem, przez podobne właściwości, jednak nie jest to ten sam materiał. Jeśli szukasz solidnej i wytrzymałej izolacji i materiału do ocieplenia fundamentów, płyty xps dostępne w naszym sklepie internetowym będą doskonałą opcją, która sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom i wymaganiom. Nawet mała i cienka warstwa styroduru pozwoli Ci osiągnąć dobrą izolację. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się też z pozostałymi produktami dostępnymi w naszym katalogu. Nasza oferta materiałów budowlanych, w tym ociepleniowych, jest bardzo szeroka, dzięki czemu z pewnością znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nie wahaj się skontaktować z naszym biurem obsługi klienta. Nasi konsultanci pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, dzięki czemu kupisz dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujesz na danym etapie budowy lub remontu.

Czym jednak dokładnie jest styrodur? Otóż jest to nazwa sprzedażowa dla tak materiału, jakim jest polistyren ekstrudowany. Zastosowanie polistyrenu ekstrudowanego przydatne jest, między innymi w budownictwie. Materiał ten ma świetne właściwości termoizolacyjne, a także nie nasiąka wodą, dzięki czemu wykorzystywany jest przy docieplelniach — np. jako część izolacji podłóg lub izolacji fundamentów. Materiał ten zbudowany jest z gładkich i szczelnych mikrokomórek, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały, co też poprawia właściwości w warstwie uszczelniającej. Co więcej, polistyren ekstrudowany zajmuje niewielką objętość, a co za tym idzie, nie potrzeba na niego dużo przestrzeni, jest też lekki oraz wodoodporny i odporny na nacisk, oraz uszkodzenia mechaniczne. Co za tym idzie, materiał ten będzie znakomitym wyborem do ocieplenia ścian piwnic, z powodzeniem stosować go też można do innych zadań specjalnych.

Sprawdź naszą ofertę na www.maldrew.com.pl

Zastosowanie styroduru — niezwykle trwały materiał do wielu zastosowań

Polistyren ekstrudowany ma wiele zastosowań, jednak głównie używany jest on do dociepleń lub stosowany jako izolację. Styropian ekstrudowany xps ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i podłogach, czy też do docieplenia dachów, piwnic, a nawet fundamentów. Jego zaletą jest to, że nie pochłania wilgoci, nie podtrzymuje ognia, a także odporny jest na naprężenia ściskające. Jego duża wytrzymałość na wiele czynników w praktyce oznacza, że jest to doskonały materiał izolacyjny do domów, piwnic, garaży i nie tylko. Co więcej, można z tym materiałem pracować nawet zimą, ponieważ działanie wilgoci nie ma na niego wpływu. W naszym sklepie znajdziesz atrakcyjną ofertę zarówno zwykłego styropianiu eps, jak i sturoduru. Cena styroduru w naszym katalogu jest niezwykle konkurencyjna — zamów ten materiał wygodnie i szybko, z błyskawiczną dostawą. Wystarczy, że opłacisz zamówienie, a my zajmiemy się całą resztą.

Polistyren ekstrudowany — zalety materiału

W porównaniu do zwykłego styropianu eps styrodur jest świetnym zamiennikiem. Można wymienić wiele zalet polistyrenu ekstrudowanego, jednak główną z nich jest bardzo wysoka izolacyjność termiczna — oznacza to, że materiał ten doskonale przeciwdziała utracie ciepła, co z kolei pozwala na zachowanie go więcej w swoim domu. W efekcie zastosowanie styroduru jako warstwy izolacyjnej pomoże Ci zaoszczędzić na późniejszych rachunkach za ogrzewanie, lub ochładzanie pomieszczenia. Jest on także wytrzymały na temperatury, uderzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Author: dach-komplex.pl