Jak zwiększyć szanse na sprzedaż domu?

Na szybką i korzystną sprzedaż domu składa się kilka czynników. Istnieje kilka sposobów na to, aby podnieść wartość lokalu i tym samym zachęcić kupujących. Pewne rozwiązania mogą być zbyt drogie lub niemożliwe do zrealizowania, ale warto skupić się na tym, co możemy polepszyć. Dowiedz się jak podnieść wartość domu i sprzedać go z zyskiem.

Jak sprzedać dom w korzystnej cenie?

  1. Zadbaj o porządek. Bardzo dokładnie posprzątać cały dom. Zajmij się oknami, kuchnią oraz łazienką. Doprowadzenie do porządku całego domu może zająć Ci nawet kilka dni. Pamiętaj jednak, że efekty takich działań są widoczne od razu i wpływają korzystnie na pierwsze wrażenie potencjalnych nabywców. Zajmij się też terenem wokół domu. Posprzątaj także teren przed posesją.
  2. Napraw niewielkie usterki. Zadbaj o cieknący kran, wymień uszczelki i podkręcaj fronty mebli. Jeśli zachodzi taka potrzeba, powinieneś też naoliwić zawiasy w drzwiach. Sprawdź, czy wszystkie instalacje działają, jak należy, wymień przepalone żarówki i oceń stan techniczny, a także napraw, system wentylacji. Zajmij się również uszczelnianiem okien.
  3. Wyrzuć wszystkie zniszczone meble i dodatki. Jeżeli sprzedajesz dom z wyposażeniem i meblami, musisz pamiętać, żeby usunąć z widoku zepsute sprzęty. Nie kieruj się sentymentami, jeśli coś nie nadaje się do użytku lub po prostu źle się prezentuje, pozbądź się tego.
  4. Nie zapomnij o schowaniu swoich wszystkich osobistych rzeczy, takich jak pamiątki rodzinne, fotografie najbliższych, a także przedmioty o wydźwięku politycznym oraz te, o charakterze religijnym.
  5. Kiedy Twój dom na sprzedaż jest już posprzątany i lśni, pomyśl jak odświeżysz jego ogólny wygląd. Umyj tapicerki mebli oraz wypierz chodniki. Pomaluj ściany na jasny neutralny kolor, np. biały lub bardzo jasny szary. Zainwestuj w nową wycieraczkę, przycisk do dzwonka, jeśli trzeba pomaluj drzwi wejściowe i dokup nową klamkę. Nie zapominaj o bramie wjazdowej. Łuszcząca się farba nie zachęca do wejścia dalej i sprawia niekorzystne pierwsze wrażenie.
  6. Powinieneś zadbać o przyjemny zapach w domu. Nie może być on jednak zbyt intensywny lub duszący. Nie zapalaj kadzidełek ani świec. Zamiast tego użyj wkładów perfumowanych podłączanych do kontaktu lub tradycyjnych odświeżaczy powietrza.

Jak podnieść wartość domu?

Pamiętaj, żeby nie ukrywać wad konstrukcyjnych domu, czy innych mankamentów. Taka sprzedaż jest nieuczciwa i musisz się liczyć nawet z tym, że niezadowolony nabywca wystąpi przeciwko Tobie na drogę sądową.

Author: dach-komplex.pl