Ponadczasowa biel sprawdzi się w każdym wnętrzu

Urządzanie pomieszczenia to nie lada wyzwanie, nie tylko pod względem logistycznym, ale i przede wszystkim estetycznym. Wybór jest bowiem ogromny, a stylów architektonicznych co niemiara. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody, mianowicie-klasyka. Im prościej, tym lepiej! Warto zatem rozważyć zakup białych mebli, bowiem takie meblościanki przetrwają nie jeden trend! Dla kogo takie połączenia będą najefektywniejsze? Kto w szczególności powinien zainwestować w taki wystrój?

Salon na nowoczesną nutę

Największy pokój w całym domu najczęściej stanowi centrum całego życia rodzinnego i towarzyskiego. To właśnie w tym miejscu delektujemy się poranną kawą, przyjmujemy gości, czy relaksujemy się oglądając film, albo zgłębiając kolejne strony nowej lektury.

Salon zatem z reguły powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i przytulny, by miło spędzać w nim czas. Zarówno, w tak zwanych blokowych m4, jak i w deweloperskim pokoju, warto postawić na zestawy modułowych białych mebli o połyskującej powierzchni. Takie rozwiązania są nie tylko modne, ale i bardzo praktyczne!

Przykładowy zestaw zawiera: regał, szeroką komodę pokojową, szafkę RTV oraz ławę. Takie meblościanki nie zabierają zbyt dużo przestrzeni. To szczególnie ważne w przypadku niewielkiego metrażu. Dodatkowo są niezwykle pojemne. Głębokie szafy skryją wszystkie niezbędne dokumenty i bibeloty, którymi nie chcemy afiszować gości.

Biały kolor z pozoru może budzić obawy właścicieli domu, czy mieszkania. W rzeczywistości jednak to inwestycja na lata i powiew nowoczesności! Odpowiednio dobrany zestaw potrafi optycznie powiększyć całą przestrzeń. Komponuje się doskonale z każdym możliwym kolorem ścian, czy kanapy. To taka “baza” pod wszelkiego rodzaju eksperymenty i metamorfozy pomieszczenia. Cała paleta barw może zostać wykorzystana i zmieniana tak często, jak tylko zapragną tego domownicy!

Nie ma także obaw o dobór odpowiednich dodatków. Nawet odziedziczona po babci porcelanowa zastawa może być odpowiednio wyeksponowana na komodzie, albo na półkach przeszklonego regału.

Siła spokoju zaklęta w meblach

Istnieją różne teorie i wyliczenia, dzięki którym można stwierdzić, ile jest kolorów na świecie. Najczęstszą odpowiedzią, według dostępnych danych, to ponad 16 milionów! Jednakże spośród tak dużej gamy kolorystycznej, tylko niektórym przypisuje się zbawienny wpływ na ludzki organizm. W tym zestawieniu niezwykle wysokie miejsce zajmuje biel.

Warto zauważyć, że ta barwa stosowana jest bardzo często przez medyków (na ich uniformach), a także na szpitalnych korytarzach, w gabinetach, czy biurach. Nie da się ukryć, że oko człowieka utożsamia biel ze spokojem, bezpieczeństwem i obniżeniem napięcia.

Z tych właśnie względów architekci wnętrz tak chętnie sięgają po białe meble, gdy planują zagospodarowanie wnętrza prywatnej kliniki, na przykład: stomatolog, kosmetologicznej, czy chirurgicznej.

Nie trzeba jednak od razu zaopatrywać się we wszystkie meble z danej kolekcji. Meblościanki w kolorze białym nie są złe, jednakże muszą być niezwykle przemyślane, gdy chodzi o wnętrze medyczne. Oprócz funkcji estetycznej, muszą być przede wszystkim tłem w trakcie prowadzonego badania, czy zabiegu. A także, co jeszcze ważniejsze, ich dezynfekcja powinna przebiegać w jak najkrótszym czasie!

Do gabinetów sprawdzi się w szczególności białe: biurko, fotele i niewielkie regały. Całości dobrze gdy dopełniają rolety, albo mleczne, nieprzezroczyste okna. Całość ma budzić zaufanie i dawać pacjentowi namiastkę bezpieczeństwa oraz intymności.

Biel dla każdego użytkownika mebli

Białe meble są dla każdego, niezależnie od wieku, czy wykonywanego zawodu. Sprawdzą się w salonie, pokoju dziecięcym, hotelowym, czy w gabinecie. Nie trzeba od razu inwestować w całe meblościanki. Zależnie od preferencji, można skupić się tylko na wybranych elementach. Dla najmłodszych poleca się w szczególności łóżeczka oraz biurka. Paniom spodoba się sekretarzyk oraz toaletka. Płeć męska doceni regał pod telewizor, który skutecznie ukryje nieestetyczne przewody elektryczne.

Author: dach-komplex.pl