Kiedy używać soku z noni?

Co to jest sok Noni i jak działa?
Sugerowane zastosowania soku noni to jego działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwnowotworowe, przeciwbólowe, hipotensyjne, przeciwzapalne i wzmacniające odporność.

Zastosowanie

Sok z noni służy do obniżenia całkowitego cholesterolu i trójglicerydów; w celu zmniejszenia przewlekłego bólu, bolesnego stanu zapalnego i obrzęku (wyciąg z korzenia); w leczeniu cukrzycy (żucie liści uwalnia i aktywuje rozpuszczalny błonnik pokarmowy): spowalnia wchłanianie prostych cukrów z jelit; w leczeniu infekcji pasożytniczych (wyciąg z liści Morinda citrifolia), tj. nicienie jelitowe; jako środek przeciwzapalny i redukujący trądzik po zastosowaniu miejscowym; a w przypadku raka: potencjał przeciwnowotworowy.

Sok Noni jest dostępny pod następującymi różnymi markami: ach, morwa plażowa, wielka morinda, morwa indyjska, mengkudu, Morinda citrifolia, noni, nono, nonu i tahitian noni.
Jeśli lekarz zalecił ci stosowanie tego leku w twoim stanie, lekarz lub farmaceuta może już być świadomy wszelkich możliwych interakcji leków lub działań niepożądanych i może Cię monitorować pod kątem ich występowania. Nie należy rozpoczynać, przerywać ani zmieniać dawki tego leku lub jakiegokolwiek leku przed uzyskaniem dalszych informacji od lekarza, lekarza lub farmaceuty.

Sok Noni nie ma poważnych interakcji z innymi lekami natomiast umiarkowane interakcje soku noni obejmują:

-amiloryd
-drospirenon
-fosforan kwasu potasowego
-chlorek potasu
-cytrynian potasu
-spironolakton
-triamterene

Sok Noni ma łagodne interakcje z co najmniej 92 różnymi lekami.
Ten dokument nie zawiera jednak wszystkich możliwych interakcji soku. Dlatego przed użyciem tego produktu należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich stosowanych produktach. Zachowaj przy sobie listę wszystkich swoich leków i udostępnij ją lekarzowi i farmaceucie. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące zdrowia.

Działania niepożądane

-Biegunka (ma działanie przeczyszczające)
-Ostre zapalenie wątroby
-Toksyczność dla wątroby
-Uszkodzenie wątroby
-Wysokie stężenie potasu we krwi (hiperkaliemia)

 

Author: dach-komplex.pl