Dlaczego zaciemnienie pokoju w nocy jest tak ważne?

Odpowiedni komfort snu ma wpływ na jego jakość. Dlatego warto odpowiednio zaciemnić pokój przed położeniem się spać. Można to zrobić poprzez zamontowanie rolety 100%, która całkowicie zasłoni okno i żadne światło z zewnątrz nie dostanie się wtedy do wnętrza pomieszczenia. Jak wybrać roletę 100% i dlaczego zaciemnienie ma tak duży wpływ na jakość naszego snu?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak dobre zaciemnienie w pokoju wpływa na nasz sen
  • jakie rolety zaciemniające wybrać do pomieszczenia, gdzie śpimy
  • gdzie zamówić roletę zaciemniająca na wymiar lub w standardowych rozmiarach

Zabudowanie miast sprawia, że ulice wciąż są rozświetlone światłami ulicznymi. Budynki mieszkalne postawione blisko siebie także posiadają w pobliżu oświetlenie tak, by chodniki były widoczne dla osób poruszających się w nocy. Niestety mała ilość zieleni sprawia, że nasze okna rozświetlone są światłem z zewnątrz. Dlatego odpowiednie zaciemnienie ma nie tylko znaczenie w kwestii oddzielenia się od sąsiadów, ale także komfortu snu. Dzięki odpowiednim roletom śpi nam się lepiej, a nasz organizm jest bardziej skory do działania w ciągu dnia, gdy jest wyspany.

Jak zaciemnienie pokoju i zasłanianie okien ma wpływ na nasz sen?

Nadmiar światła ma niebagatelne znaczenie dla jakości naszego snu. Jeśli okna nie będą dobrze zasłonięte, światło słoneczne i latarni ulicznych będzie wpadać do pomieszczenia, w którym śpimy. Przez to nie będziemy spać tak spokojnym, mocnym snem. Odpowiednie zaciemnienie pozwala „przełączyć się” organizmowi oraz naszym oczom na tryb nocny. Lepiej wtedy odpoczywamy i spokojniej śpimy. Umożliwią nam to rolety zaciemniające 100%. Całkowicie odetną dopływ światła zewnętrznego do pomieszczenia, gdzie aktualnie przebywamy i zapadamy w sen. Dodatkowo rolety zaciemniające mają kilka warstw, które możemy dostosować w taki sposób, aby odpowiednia ilość światła wpadała do pomieszczenia. W nocy będzie to całkowite zaciemnienie jednak w dzień może to być częściowe zasłonięcie przed promieniami słonecznymi, np. w upalne dni. Warto więc pomyśleć nad roletą zaciemniająca 100 proc sypialni czy w innym pomieszczeniu, w którym mamy nasze miejsce do spania.

Rolety zaciemniające – jak dobrać je do naszych potrzeb?

Jeśli chodzi o rolety zaciemniające 100%, przede wszystkim warto zastanowić się czy ich potrzebujemy. Wszystko zależy od tego jak usytuowany jest nasz dom lub mieszkanie. Jeśli wpada nam do sypialni nocne światło z ulicy, rolety zaciemniające mogą być dobrym wyborem dla naszej wygody i komfortu snu. Pozwalają one również poczuć się nam niewidocznym dla sąsiadów. Dzięki takim roletom możemy wieczorem w spokoju oglądać filmy w TV lub serwisie VOD bez obaw, że na zewnątrz będzie się błyskać z naszych okien jak w czasie wojny.

Rolety ten są dostępne w sprzedaży zarówno w marketach budowlanych jak i w sklepach internetowych, w tym bezpośrednio od producentów rolet zaciemniających. Możemy je o standardowych wymiarach lub zamówić rolety na wymiar. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na rolety, warto również wybrać odpowiedni wybrać materiał z jakiego zostanie ona wykonana oraz kolor materiału, dopasowany do całego pomieszczenia.

Gdzie zamówić rolety zaciemniające

Jeśli chodzi o zamówienie rolet zaciemniających 100% na wymiar lub o standardowych rozmiarach warto rozważyć ofertę bezpośrednio od producenta rolet. Mamy możliwość wykonania rolety na nasze indywidualne potrzeby, nie tylko wymiarów, ale także materiału, z którego zostanie wykonana roleta oraz koloru tego materiału. Producent może zaoferować nam fachowy pomiar okien, wyprodukowanie rolet na nasze potrzeby, montaż, a także ewentualne późniejsze serwisowanie rolet.  Czasem zdarza się tak, że niektóre elementy rolet zużywają się i trzeba je wymienić.

Wszystko to oczywiście będzie kosztować nieco więcej niż zakup rolet zaciemniających z marketu budowlanego. Jednak pamiętajmy, że rolety ten rodzaj wyposażenia mieszkania, którego nie wymieniamy bardzo często, dlatego warto zapewnić sobie wysoką jakość i zapłacić dodatkowo. Producenci rolet oferują często także zniżki, rabaty oraz okazjonalne promocje. Mając taką niską cenę warto się zainteresować ich oferta i oszczędzić na zakupie rolet wysokiej jakości.

Author: dach-komplex.pl