Idealne imię dla pupila

Decyzja o nadaniu imienia dla psa jest często dość trudnym zadaniem i sytuacją pełną sporów! Preferencje osobiste zwykle odgrywają znaczącą rolę przy wyborze imienia psa lub imienia szczeniaka. Wiele osób wybiera imię psa lub szczeniaka na pamiątkę poprzedniego zwierzaka, którego byli właścicielami. Inni rozważają wygląd lub cechy swojego psa.

Porady

Niezależnie od inspiracji nazewnictwa psa, istnieje kilka praktycznych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze imienia psa (patrz: https://petportal.pl/imiona-dla-psa-poradnik-i-baza-imion/) lub szczenięcia (warto aby jeśli posiadasz dzieci również one jak i cała rodzina brała udział w wyborze):

-Wybierz imię psa z jedną lub dwiema sylabami. Krótkie nazwy psów są łatwiej rozpoznawane przez psy.
-Jeśli zdecydujesz się na długie imię psa, zastanów się, jaka będzie jego krótka wersja. Prawdopodobnie będziesz używał krótkiej wersji imienia psa częściej niż myślisz.
-Wybierz imię psa lub szczeniaka, które chętnie wołasz w parku dla psów.
-Unikaj nazw psów, które brzmią jak polecenia. Psom może być trudno odróżnić podobne brzmiące słowa.
-Wybranie imienia psa lub szczenięcia, które zawiera wysokie tony, ułatwi zwrócenie uwagi psa.
-Pamiętaj, że Twój pies zmienia etapy życia. Na przykład wybranie imienia psa lub szczeniaka, takiego jak „Szczeniak”, może już nie być odpowiednie dla starszego Bullmastiffa.
-Imię powinno być łatwe i samo „staczać” się z języka.

Nawet jeśli masz już wybrane imię dla psa, zanim spotkasz swojego nowego pupila, warto przyjrzeć mu się z dużym zainteresowaniem, zanim „ochrzcisz” go oficjalnie. Wydaje się, że niektóre psy mają już imię. Widzisz go i wiesz, że jest Łatkiem, Azorem itp. Pomyśl o jego kolorze i oznaczeniach. I przede wszystkim jego zachowanie. Co on chce ci powiedzieć? Czy jest zrzędliwy, szczęśliwy, śpiący czy wstydliwy?

Zmieniać imię czy nie?

Jeśli wybierzesz psa ze schroniska, możliwe, że nie znano jego pierwotnego imienia i już mu nadano nowe. Chociaż możesz wymyślić własne imię, zastanów się dwa razy. Twój pies z pewnością już wiele przeszedł. Przyzwyczajenie go do nowej nazwy może tylko stresować i tak już trudny okres adaptacji. Chyba że jego imię jest nie do zniesienia dla ciebie, wtedy postaraj się je zmienić.

Author: dach-komplex.pl