Oświetlenie Twojej posesji

W dzisiejszym świecie, który jest owładnięty manią technologii, w którym postrzegamy świat poprzez krótkie obrazy coraz większą wadę przywiązujemy do detali. Również producenci urządzeń różnej maści: od smartfonów po najprostsze elementy budowlane budują rozpoznawalność swoich produktów poprzez kampanie w sieci, bilboardy czy wynajmują znane osoby po to, by poręczyły za dany produkt swoją twarzą. Wygląd jest najistotniejszy. Również i producenci oświetlenia wychodzą do klienta z szeroką gamą produktów, które pozwolą mu odczuć, że ma wybór, oraz za stosunkowo niewielką cenę, może wybrać produkt, który zadowoli go zarówno pod względem estetyki, jak i jakości.

W dobie lamp pozyskujących energię ze słońca, które mogą nam zapewnić oświetlenie alejki, bądź będą nam służyły jako oświetlenie podczas letnich wieczorów w celu milszego spędzenia czasu z rodziną bądź przyjaciółmi, jak i zwiększą nasze poczucie bezpieczeństwa, chcielibyśmy zaprezentować parę udogodnień, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego rodzaju lamp.

Jak skutecznie wybrać oświetlenie drogi dojazdowej?

Sprawa doboru odpowiednich lamp do oświetlenia drogi podjazdowej nie jest prosta. Nieczęsto możemy się kierować naszymi chęciami – zawsze chcielibyśmy dostać produkt wysokiej jakości, lecz często finanse są największą przeszkodą w zakupie wysokiej jakości oświetlenia. Właściciele domów nie patrzą już na to, by wjazd był jak najprostszy, lecz poszukują estetycznego strumienia światła, które zapewni im zarówno bezpieczny wjazd, jak i będzie dodawać poczucie bezpieczeństwa. Kilkanaście lat temu nie było ogromnej oferty oświetlenia dróg dojazdowych, jednak też nie było na to popytu – ludzie mieli zamontowane proste lampy, które miały zapewnić im dojście z punktu A na terenie ich posiadłości do punktu B. Dziś sytuacja się zmieniła – rynek lamp LED zrewolucjonizował branżę elektryczną, a i potrzeby konsumenta uległy zmianie. Prostym rozwiązaniem oświetlenia drogi podjazdowej są słupki ogrodowe LED z czujnikiem ruchu z możliwością ustawienia czasu świecenia (od kilku sekund do nawet kilku minut). W zależności od ceny i producenta takowe słupki mają od 1 do 9 metrów zasięgu.

Oświetlenie podjazdu? To wcale nie jest takie trudne!

O ile w przypadku drogi podjazdowej zwracamy uwagę na więcej czynników jak: oświetlenie terenu czy estetykę, to przy zagadnieniu oświetlenia podjazdu zwracamy uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność. Z pomocą znowu nam przychodzą najazdowe lampy LED z gwintem GU10, które są najlepszym rozwiązaniem na każdą porę roku. Oprawy takich lamp możemy zamontować zarówno na powierzchni utwardzonej, jak i nieutwardzonej. Same osłony są bardzo często wytworzone z materiałów, które są odporne na korozje i duże naciski ciężkich przedmiotów. Możemy sięgnąć również po tradycyjne lampy wpuszczane w podłogę, które zapewne są bardziej trwałe, lecz ich koszt jest zdecydowanie wyższy. Oczywistym faktem jest gwarancja, która w zależności od lampy wynosi przeważnie od 24 miesięcy, do nawet 5 lat.

Bezpieczeństwo priorytetem funkcjonalności lamp drogowych

Lampy drogowe to temat, który jest nam najbliższy. Interesuje on wszystkich – od właścicieli posesji po zwykłych obywateli mieszkających w swoim M4 – czyż nie każdy z nas czuje się bezpiecznie idąc oświetloną alejką, by wyjść na wieczorny spacer, czy wyprowadzić naszego ukochanego czworonoga? Kiedyś poprzez słowa „lampa drogowa” mieliśmy na myśli wielki słup z lampą na górze, który może i był funkcjonalny, jednak swoim wyglądem odstraszał przechodniów. Branża LED, o której już wspominaliśmy kilkukrotnie, również i w tym przypadku znalazła swoją niszę. Dzisiejsze, nowe lampy drogowe są o wiele drobniejsze od tych klasycznych molochów, jednak ich wygląd jest zdecydowanie dostosowany do parków, alejek czy innych dróg; możemy wybierać od zwykłych prostych, po wygięte nawet ze stali szlachetnej, jednak cena takich lamp wynosi około tysiąca złotych.

Author: dach-komplex.pl